Dayanılmaz Para Harcama İsteği

Selamlar.

Son zamanlarda o kadar asosyalim ki evde oturmaktan param kendi kendine birikti resmen. Batıyor lan resmen, harcayasım geliyor, hiç ama hiç ihtiyacım olmadığı halde tabletleri araştırırken falan buluyorum kendimi kaç gündür. Hazır para olmuşken kenarda dursun dedim bari, ihtiyacım olan bir şey yok çünkü. Engel olsanıza bana. Para öyle bana bakıyor pis pis "harca beniiiii" diye. Help mi. Derdimi sikmeyin lütfen, yardım. Yatırım tavsiyesi istemiyorum ha, kendime hakim olmak için taktik verin mesela, napiym isteğimi kontrol altında tutmak için bi ayakkabı falan alıverip geçiştireyim mi?

1 liraciya ya da ikea ya git bir suru gereksiz ama gerekli gorunen ucuz sey al. Kalanin da birazini bagisla bir yere. Git cuvalla mama al yakindaki barinaga gotur. Sonra git guzel bi yerde porterhouse steak ye sporcu bi abisin iyi gelir. Afiyet ossun.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (13.10.14 00:23:36)
birazıyla sosyalleşip kalanını olduğu gibi bıraksan? hem asosyalliğinden kurtulursun, hem ihtiyacın olmayan bir şey almamış olursun, hem paranın bir kısmı elinde kalır. yine acayip zekiyim ^^

  • mayaa  (13.10.14 00:24:24)
ihtiyacın olmayan bişeyi alma. ben bişey alacağım zaman düşünürüm. benim buna gerçekten ihtiyacım var mı, bunu almazsam ölür müyüm, almadığım taktirde mağdur olur muyum? diye. ihtiyaç sahibi birine yardım et o parayla. kış geliyor, botu, montu olmayan çocuklar var. madem bu kadar çok harcadın 2 sene alışveriş yasak sana. işte o kadar.

  • rock n roll  (13.10.14 00:25:09)
@mayaa sosyalleşmek için insanın önce sosyalleşecek birilerine ihtiyacı oluyor biliyor musun. tek başına sosyalleşemiyosun ki.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (13.10.14 00:25:37)
Kendine birkaç kitap al, gerisi dursun.

  • Lim5  (13.10.14 00:26:02)
Paranı bana ver, seneye %15 fazlasıyla geri vereyim.

  • [silinmiş]  (13.10.14 00:28:33)
Para insana batıyor ya, o para illa harcanacak bir şekilde ama yatırım yapılan yer önemli. Orada bir sıkıntı yaşanmıyorsa çok sorun yok bana göre.

  • angelus  (13.10.14 00:34:54)
şu ''mutlaka görüşelim'' denilip koldan atılan insanlar vardır ya, belki onlardan birini ararsın. ya da ne biliyim; sergi, sinema, tiyatro falan tek başına da gidebileceğin şeyler. belki birileriyle tanışırsın hem.

  • mayaa  (13.10.14 00:35:10)
Bana borç ver.

  • ontheroad  (13.10.14 00:38:37)
Sacma bi risk al ve 1.10 oranlı bi maca biriken parayi bas.

  • farrytikki2  (13.10.14 01:28:11)
Altın al sonra sat. Dolar al sat sonra euro al. Boylece bisey satin aldigin hissine kapilabilirsin. Hem uzun bi sure bunu yapabilirsin, hem az zarar edersin. Belki kar edersin. Gece gece bu kadar

  • farrytikki2  (13.10.14 01:30:58)
dilediğin zaman zarar etmeyeceğin bir şeye dönüştür paranı altın döviz vs. ya da vadeli hesap aç

  • feue  (13.10.14 01:37:35)
geziye çık. asya, güney amerika filan

  • matematik koyu  (13.10.14 09:21:25)
altın al, kenara koy. harcamak için önce bozdurman gerekeceğinden üşenirsin harcamaya.

  • kalimotxo  (13.10.14 09:41:04)
harcama, kendine en fazla değişik abidik gubidik çay vs ucuz bir şeyler al öyle geçiştir bu isteiğini.
gün gelir lazım olur pişman olursun ben pişman oldum ordan biliyorum.

  • neferkitty  (13.10.14 09:44:28)
su siralar para harcanacak vakit degil. yakin bir vadede parada ani bir kiymetlenme olabilir. ben olsam harcamazdim.

tabii paradan daha fazla degerlenecegini dusunup olasi riskleri goz onunde bulundurarak alacaginiz emtia cesitleri haricinde.
  • John Finn  (13.10.14 09:47:34 ~ 09:59:50)