20.yy amerikan edebiyatından 10 kitap okumak gerekirse

hangi kitaplar okunmalı? 10 tane önermek zorunda değilsiniz.

amerikan edebiyati diyince aklima gelen ilk isim john steinbeck. 2-3 kitabi girer zaten listeye.

  • baldur2  (12.10.14 17:46:43)
The great gatsby, gazap üzümleri. hemingway ayrıca..

  • phoenixboy  (12.10.14 17:56:57)
İlk kalemde akla şunlar geliyor:

To Kill A Mockingbird (Harper Lee), The Great Gatsby (F. S. Fitzgerald), Hemingway Amcadan bir şeyler, Catcher In The Rye(J.D. Sallinger), Fahrenheit 451(Ray Bradbury), The Grapes of Wrath, Of Mice and Men (Bu ikisi Steinbeck), In Cold Blood (Truman Capote), On The Road (Jack Kerouac), Slaughterhouse-5 (Kurt Vonnegut), Cathedral (Raymond Carver), Faulkner Amcadan bir şeyler, The Road (Cormac McCarthy)

Bu arada Goodreads'te böyle listeler var. Göz atmanızı öneririm. www.goodreads.com
  • microfiction  (12.10.14 18:15:20 ~ 18:17:26)
philip roth - american pastoral
cormac mccarthy - the road / blood meridian
toni morrison - beloved
william faulkner - the sound and the fury
ernest hemingway - the sun also rises
amy tan - the joy luck club

tan ve morrison örneklerinde olduğu gibi azınlık edebiyatına da mutlaka bakın
  • lily briscoe  (12.10.14 20:44:00)
lolita - nabokov
as i lay dying - william faulkner
black boy - richard wright
the fire next time - james baldwin
invisible man - ralph ellison
the 42nd parallel - dos passos
the hidden persuaders - vance packard
of mice and men - john steinbeck
slaughterhouse-five - kurt vonnegut
post office - bukowski

en iyi on diye sey etmeyeyim de vucutta mallik orani cok yuksek oldugu icin sonradan 'ay su kitaba haksizlik mi ettim acaba' diye dusunuyorum. aklima gelen 10 farkli yazardan 10 iyi kitap.
  • John Finn  (13.10.14 02:41:02)