Samimi olunmayan sınıf arkadaşının eski sevgilisi ile sevgili olmak?

Merhaba arkadaşlar, olacağım yok ama aklıma bir şey takıldı, böyle bir durumda siz olsanız ne düşünürdünüz? Aynı sınıfta olan samimi olmadığınız üniversite arkadaşınızın artık ayrı olduğu ve o da aynı sınıfta olan eski sevgilisiyle sevgili olur muydunuz?

olur

  • efrasiyab87  (12.10.14 16:40:39)
valla bizim sınıf maşallah kombinasyon ve permütasyon problemi gibiydi herkes birbirine yazmıştı ama hani oluyor mu oluyor ama nihayetinde hepsi geçip bitiyor da.
kız çok sıradan bir şeyse ya da sırf sevgili olmak için olacaksan bulaşma.

  • neferkitty  (12.10.14 16:44:04)
olmam. belki eski sevgilisini hala seviyordur, özlüyordur. aynı sınıfta sürekli görüp canı yanıyorsa, üzüntüsünü ikiye katlamak istemezdim, çaresizlik hissi yaşatmak istemem.

  • rock n roll  (12.10.14 16:44:31)
Sanırım bu durumda iki kişiye de sorulup fikirleri alınmalı, gerçekleri söylemeliler ki insan ne yaparsa doğru olacağını bilsin.

  • frodox  (12.10.14 16:47:08 ~ 16:47:50)
Olursun ya niye olmasın?

Ahlakçılık falan yapmadan bakmak lazım olaylara.
  • g man  (12.10.14 16:48:52)
benim dershane zamanı baya baya samimi olup sonrasında arada bi görüştüğüm bi arkadaşım yaptı bunu. çocukla sadece 1 ay beraber olup tensel anlamda hiçbir şey yaşamamıştım ama bu olayın ardından hiç aynı ortamda bulunmadım kırılıyor insan ne kadar da olsa. hele ki aynı sınıftaysanız nolur yapma. aşk pek bulunmuyor ama sevgiliyi her daim bulabilirsin.

  • exist is pretty  (12.10.14 16:50:19)
olur tabii. nasıl olsa sen olmasan 2 gün sonra başka bir Ahmet Mehmet olacak.

  • fransızkalanadam  (12.10.14 17:45:25)
hepinizin aynı sınıfta olması sıkıntıymış, sürekli gözünün önünde eski sevgilisi yeni sevgiliyle beraber falan. o samimi olmadığın arkadaşa söyleyebilirsin "ben bu kızdan çok hoşlanıyorum ama senin durumun da böyle, aramızın kötü olmasını istemem, umarım sorun etmezsin" tarzın bir konuşma olabilir belki.

  • r_u_h  (13.10.14 10:41:48)
aşk olmalı azizim aşk, yoksa ne gerenk var?

  • [silinmiş]  (13.10.14 10:45:01)
Sınıfımdaki arkadaş kendisine zaten yeni bi sevgili bulmuşsa, hiç düşünmeden olurdum. Eğer ayrılık taze ve o arkadaşın sevgili namına bişeyi yoksa düşünürdüm. O kızdan/çocuktan hoşlanıyosam diğer elemanla bi konuşurdum. Gerçi "çok" hoşlanıyosam onun düşüncesi bişeyi değiştirmezdi de en azından onun yanında daha düşünceli davranmak adına bi bilgi olurdu. Öyle işte.

  • pandispanya  (13.10.14 10:46:51)
Bence eski sevgilisine sorulmalı, hayır derse sevgili olunmamalı.

  • frodox  (13.10.14 11:49:23)
olurum. kimse kimsenin tapulu malı değil. senle olmayınca onla olmayacak zaten. çok yakının olmadıktan sonra bu tarz şeylere takılmamak lazım.

  • kirazıseviyorum  (15.10.14 12:18:30)
benim çevremde sık olan bir şey. ya zaten yakın değilseniz uzaktan az buz tanışıklığın olduğu biriyse ne takıyorsun ki? salla gitsin sap olmaktan iyidir.

  • fransızkalanadam  (15.10.14 12:20:41)
Ahlaki açıdan problem değil, sosyal açıdan sorun olabilir.

  • angelus  (15.10.14 12:35:29)
Lisede biri yakın, biri voleybol takımından arkadaşım eski aşklarıyla sevgili oldum, hiç de vicdan yapmadım. Şimdi olsa yine sanmıyorum umursamam.

  • loralynn  (16.10.14 18:37:26)