iPhone 6'nın neredeyse yarı fiyatına iPad Mini + Akılsız Telefon?

iPhone 6 Plus 5,5″ 64GB Pil ömrü 24 saat : fiyat 3000 TL

almak yerine

iPad Mini Retina Wifi + Cell 7,9″ 32 GB : fiyat 1600 TL
SAMSUNG S5611K Siyah Cep Telefonu Pil ömrü “günlerce” 349 TL

almak...

Artıları, eksileri nelerdir?
Mutlu eder mi?
Konuşalım tartışalım mı?

her gittiğin yere ipad taşımak sıkıntılı olur işte. smartphone'u cebine at yürü. ayrıca ipad sim kartsız alırsan whatsapp kullanamazsın, sim kartlı alırsan iki hat alman gerekecek daha fazla masraf. ikisini taşırım diyorsan zaten, samsung telefonu hiç alma sim kartlı ipad al.

ama zaten ideal smartphone 3000 tl'lik iphone plus değil ki. iphone 6 al normal, daha ucuz? ya da daha uygun başka bir smartphone?
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (11.10.14 17:23:36 ~ 17:24:15)
Ben olsam şöyle bir tercih yapadım.

İphone 6 16 2350tl + ipad mini retina 16 1000tl

Tabi 350 tllik bir fiyat farkı oluyor az buz bir şey değil :/.

İki cihazı da kullandım ama karar veremedim.
  • dokuz numara dort yildiz  (11.10.14 17:26:11)
İpad'in yenilerini beklemelisin bence.
Pek mantıklı durmadı ama açıkçası 1600 çok değil mi?

  • atom karincanin torunu  (11.10.14 17:32:30)
ipad 6 veya 6plus varken ipad mini almak cok mantiksiz, boyutlari arasinda cok fark yok ki. kucuk telefon + tablet kombinasyonu daha mantikli.

ipad mini'yi 3g'siz modelden al. hatta istersen retina olmayan 1. nesilden; ucuza gelir. yanina da 5s al bence.
  • hjarteblod  (11.10.14 17:32:42)
bir ara dusundum ben de o olayi ama contact listesinin akilsiz telefonda olmasi dusuncesi caydirdi. google kontaklarim ile telefondaki kontaklarimin otomatik senkronize olmasi onemli.

  • chavezding  (11.10.14 17:46:55)
6+tan sonra İpad mininin yenisi muhtemelen çıkmaz

  • dokuz numara dort yildiz  (11.10.14 17:50:33)
Ben bluestacksa whatsapp kurmustum, bilmeyenler için bilgisayara kurulan sanal android haliyle sim kartı falan yok. Belki telefonla kendini aratarak falan kurulabilir whatsapp. Olmazsa whatsappi aktive et kartı çıkart çok mu zor? Haydi o da olmadı ikiz sim cikarttir. Iki ayrı hat taşımaya her türlü gerek yok.

Ben tercihimi büyük tablet ve küçük akıllı telefondan yana kullanırdım. İpad+lumia gibi.
  • Lim5  (11.10.14 17:59:57)
6 plusu atabileceginiz bir cebiniz varsa alin.

ben ipadi oneririm. gidin bi 5c 5s yok illa ben yeni istiyorum derseniz 6 alin cep telefonu olarak, en azindan cebinize sigar.

edit: 2500-3000 liraya ipad retina mini wifi + 4g ve 32gb iphone 5c hatta 5s alabilmeniz mumkun.
  • vital  (11.10.14 19:09:00 ~ 20:10:32)