Bilgisayar Alacağız {Yardım}

Çok uzun soluklu birşey olmasına gerek yok, çalıştığı müddetçe autocad programını çalıştırsın yeter. Onun dışında zaten kişisel internet bilgisayarı olarak kulanılacak sadece . Yani autocad olmasa tablet bile alınabilir derecede ucuz birşey arıyoruz.

Aklımızda 2 farklı soru var, bilgisayarları inceledik ama karşımıza şöyle tuhaf birşey çıkıyor. bilgisayarlada ya işlemci var ekran kartı yok (hd graph. var) ya da 2 gb ekran kartı var ama bu seferde işlemci yok (ya pentium, ya celeron ya da i3 1.4 v.s diye işlemci var)

Biz bunlardan hangisinden verim alabiliriz, ya da verim alamazmıyız ?

Tüm bunların dışında i3 serisi bilgisayarlarda da bugün şunlarla karşılaştık.

bunlarda hem işlemci var hemde ekran kartı,

urun.gittigidiyor.com

bunlardan birisini mi tercih edelim (hangisini?) yoksa onu bırak hacı şu var diyebileceğiniz bir makina mı var, ya da autocad için şu özelliklere çok dikkat etmeye gerek yok, şunlara şunlara dikkat edin diyebileceğiniz birşeyler varmı.

Sevgiler.

bence 2. si sizi daha kolay götürür. autocad de sıkıntısız uzun bir süre çalışır.

  • aelfinn  (11.10.14 14:13:16)