İstanbul'da bomba yüklü araçlar

olduğuna dair başka duyum alan var mı? bu aralar özellikle metroları kullanmayın, avm'lere gitmeyin diye uyarı mesajı gördüm bir arkadaşın arkadaşından, babası emniyet bişeysiymiş sanırsam.

başka böyle bir duyum alanınız var mı yakın zamanda?

ben de duydum, sosyal medyada çok geziniyor bak istersen.

  • kenarortay  (10.10.14 08:49:44)
bana gece upuzun bir yazı geldi whatsapptan. duyum olarak sayılıyorsa..

işte dikkat edin bla bla bla. lan zaten istanbul'da yaşıyoruz, en sakin zamanda bile bomba patlasa ya da kafama uçak düşse şaşırmam.
  • brotha b  (10.10.14 09:15:20)
'avm'lere, kalabalık yerlere gitmeyin, canlı bomba ihtimali var' uyarısını kendimi bildim bileli duyuyor, sosyal ortamlarda görüyorum. yakın zamanda ben böyle bir mesaj görmedim. ülke olarak zaten çok riskli bir süreçten geçiyoruz. ve bu ülkede zaten canımız allah'a emanet.

  • dessy  (10.10.14 09:44:37)
ben de duydum. bi arkadaşımın polis babası söyledi, avm ve toplu taşımalardan mümkün olduğunca uzak durun diye.

  • cadi iren  (10.10.14 09:50:15)
terörün en kanlı günlerinde olmadı otobüs metro bombalamaları. Böyle bir ortamda olmaz bombalama filan.

  • efrasiyab87  (10.10.14 10:00:58)
istihbarat bir şekilde çalışıyor. bu tarz paranoyak mesajlara kanmayın derim.
sadece kendi sokağımda tanıdığım sivil polisler sayesinde mahalledeki 10'dan fazla dairenin çeşitli suçlar üzerine incelendiğini öğrendim. adamlar yeterli deliller oluşmadan baskına gitmiyor. sürekli takipteler...
yani sakin! normal yaşama devam.
hatta mümkünse sıradan vatandaşların normal hayatlarına devam etmesi moral açısından faydalı.
bakmayın bizim medyaya! olayları tam olarak bizim duygusal yapımızla yansıtarak reyting artırma çabasındalar.
eğer asker, polis gibi olaylara direk müdahale edebilecek kapasiteniz yoksa, sıradan hayatımız haricinde yapacak en iyi şey;
hayat boyu öğrenme çabalarına katılmak ve sivil toplum faaliyetlerine katılmak!
bu tarz söylentilerle hayatınızı zehir etmeyin...
  • cliquot  (10.10.14 11:03:06)