kaos istemenin sebebi ne ?

ciddi ciddi tartisalim bunu. bir arkadasim var. kendisi genc, tipi yerinde, cok iyi bir isi var, kizarkadasi var, ailesi asiri zengin. bu cocugun sirti yere gelmez. hem de zehir gibi akilli cocuk. benim yakin arkadasim

bu arkadasim benim ulkedeki catismalarda olu sayisinin 30 a yukselmesini cok olumlu buluyor. esenyurtta yagmalar, bingoldeki saldiri sonucu sehitler, baris surecinin bozulmasi, kurt turk - kurt kurt catismasini istiyor. bunun sebebinin ise hayatindan sikildigini ve artik gercekten degecek birseyler yasamak istemesi oldugunu soylyor. ev is eglence ev cemberinden siklidigini soyluyor. fight club ve apokalips kafasi diyor buna. hersey bitsin bu duzen yikilsin ve tamami bir anarsi ve ozgurluk ortami olsun diyor

benim sorum kafasinda sorunu olmayan bu normal "insan" neden kaosa asik ? neden bunu istiyor ? bu gercekten ozgurluk mu?

bana kalirsa masumun cani yandigi muddetce, sivil ve medeni bir duzen olmadigi surece bu anarsik ozgurluk laflar falan hepsi palavra. realite ona cok keskin bir vurus hazirliyor. eger turkiyede ic savas cok buyuk boyutlara ulasirsa bu adam bence avrupaya ilk kacanlardan olucak.

Göte rahat batması

  • thracian  (09.10.14 23:46:22)
çünkü böyle bir ortamda orospu cocuklarının çoğu ölecek, tabi collateral damage de olacaktır ancak bu kaçınılmaz.

  • fallthepieces  (09.10.14 23:46:28)
arkadaşın muhtemelen denyo. bilgisayar oyunu gibi bir şey zannediyor hayatı.

hayatın anlamını aramak mantıklı tabii, ama o anlamı savaşta aramak saçmalık.
  • megafon  (09.10.14 23:46:40)
zengin ve hali vakti yerinde olan simarik picler icin hayat oyun gibidir. bu pic'in de potansiyel olarak cem garipoglundan farki yok. sadece eylem yok.

  • mayeskuel  (09.10.14 23:48:31)
muhtemelen hayatında zorluk görmemiş, yaşamayı oyun zanneden şımarık piçin teki o arkadaşın. türkiye gibi her gün binlerce garipliğin yaşandığı bir ülkede monotonluktan sıkılabilmek için zaten mal olmak lazım.

  • pescador  (09.10.14 23:49:26 ~ 23:49:50)
vallahi bunu şimdi dedelere - amcalara sorsan eski usul sana "canı iyi bir kötek istiyor" derler hakikaten öyle bir durum bunun daha büyük çaplısı amerika - ingiltere - fransa - isveç niye refah seviyesi yüksek bulutlarda gezinen herfiler akın akın işid saflarına katılıp savaşa giriyor denilebilir cevap basit can sıkıntısı - macera - heyacan arayışı yapacak iş güç yok zaten zirvedesin ha kaos çıksın kan gövdeyi götürsün ha üç beş ölmüş ha yirmi kişi ölmüş farksız bu durum

sen gel devlet memuru maaşı + 2 çocukla 4 kişilik bir aileye bak kaos isteyecek dermanın kalmaz, devrim kanla yapılmaz ne kadar çok kişi ölürse o kadar fazla özgürlükte olmaz
  • vosvos3131  (09.10.14 23:49:34)
kaos esasında anarşizmin yükselişi için uygun bir ortam barındırır ancak anladığım kadarıyla sizin arkadaş anarşist falan değil, onun durumu farklı.

  • john lee hooker  (09.10.14 23:51:02)
Oyle bir arkadaşınla iletişimi kes bence.Ekşin istiyorsa ıraka işide gitsin.

  • lawist  (09.10.14 23:51:40)
bu duyguyu zekice anlatan stand-up'tan bir kısım izlemek istersin belki. George Carlin.

www.youtube.com
  • michael_knight  (09.10.14 23:51:51)
ya bakma işte senin gibi kamillere hava olsun diye ortaya laf sallamış.

  • yapma volkan  (09.10.14 23:53:43)
yorumların da hepsi paldır küldür. herif kürtlüğüne kadar getirmiş lafı, öeh.

bence arkadaşına sor sen en iyisi bunu. zaten anlatmaya heveslidir muhtemelen. teoride pek de saçma gelmeyen bir düşünce zemini üstüne oturtabilir. anarşizm hakkında üç beş biliyor da olabilir diye ikinci cevabı verdim.
  • john lee hooker  (10.10.14 00:01:47)
arkadasin orospu cocugunun tekiymis. heyecan istiyorsa gitsin gonullu olsun (hangi tarafi tutuyorsa o tarafa). taksin taramaliyi, tatatatata...

ruh hastasi millet, anasini satayim.
  • earthsea  (10.10.14 00:28:34)
Düşük fiyattan hisse mi toplayacakmis, cam işine mi girecekmiş, paraları dolara mi çevirmiş olayı ne yani? Ailesinden ekonomik birkaç zimbirti duymuştur diye düşünüyorum.

  • Lim5  (10.10.14 00:45:42)
Sadece farkli gozukup cool olmak amaci.. yoksa oturdugu yerden rutinden sikilmistim ufff demezdi.. faaliyet yok.

  • ibomiu  (10.10.14 00:51:23)
oha cem garipoglu'nun adini yazdiktan 24 saat sonra adam intihar etti. cok mu koydu yazdiklarim:)

  • mayeskuel  (11.10.14 11:57:52)