spor sorusu

kosu bandinda -benimkinde hiz seviyesi 3-6-9-12 seklinde ara degerler de var tabi-
postaci yuruyusu denilen bi olay var kosmuyosun ama ciddi anlamda delirircesine yuruyosun ben de bu 6-7 seviyelerinde degisiyo.

simdi ben bu sekil yururken elime 2kglik agirlik alsam max 40dk yurusem
kollarda bisepsleri neyin sisirir mi
yoksa sarkik kolu toplar mi?

kol da kas istemiyorum ama sarkik da kalmasin

sismancana hatunum

40 dakika ağırlıksız yürü de sonrasına bakarsın. ben daha önce ağırlıkla yürüyeni görmedim. grup derslerine katıl, spinning yap ne bileyim crunch yap, boks yap.

  • fallthepieces  (09.10.14 22:37:06 ~ 22:39:26)
yok inceden var neden var olduklarini bilmiyorum boyle minik toplar! hic sevmiyorum da. tez canli insan olunca hemen herseyi bi arada yapip kisa surede kurtlma istegm var yoksa basedemem:))

olacaksa pilatesle cikan kasa raziyim ama olmasa daha iyi olur:)

ha bir de @freekara hayatimda ilkkez sporla ugrasmiyorum musabakalara cikmasamda spor gecmisim var
  • indescribable  (09.10.14 22:41:45)
bir kere kosu bandinda yurume cok zararli. kosu bandi bir spor aleti olmasi icin yapilmadi. kalp efor testi yapmak icin yapildi, kisa sureler kullanima yonelik yani. kosu bandinda kosarken/yururken normal hayatta kostugundan farkli agirlik dagilimi oluyor. hem ayak bileklerine, hem dizlerine cok buyuk yuk bindiriyorsun ve ilerde, yasliliginda sikinti cekersin.

hayir elinde agirlikla yurumek bir ise yaramaz. sonucta kaldirip indirmiyorsun o agirliklari, bicep kaslarini kullanmiyorsun.

pilates senin isini gorur. vucudu topluyor fakat kasli gibi gorunmuyorsun cok.
  • gerard  (09.10.14 22:45:43)
Koşu bandında yürümeyin çok zararlı, onun yerine çıkın beton zeminde yürüyün o çok faydalı çünkü hey allahım ya. Koşu bandında yürüyün lakin 6/7 km/h ile yürümeyin; 5 km/h sonrası koşu moduna geçersiniz. Yürüyecekseniz 5 km/h en uygun hız. Siz öyle koşu bandı zararlıdır türü şeylere aldırmayın rahat olun lakin koşu bandında ağırlıkla yürümenize gerek yok, ağırlıkları klasik vücut hareketleriyle çalışırken kullansanız yeter.

  • angelus  (09.10.14 22:52:15)
@angelus hayir betonda da yurumeyin. tartar zeminde kosup yuruyemiycekseniz yapmayin zaten. ben kosu bandi yuzunden sakatlanmis bir insan olarak tecrubelerimi paylasiyorum, dinlemek isteyen dinler.

  • gerard  (09.10.14 23:11:41)
hatunun kolu oyle sismez. sarkik kolu toplamak istiyorsan triceps caliscaksin, tricep dips yap. google'la gorursun nasil oldugunu.

  • earthsea  (09.10.14 23:13:25)
Şişmansan kolunda da yağ vardır. Onu elinde dambıl taşıyarak eritemezsin. Koşamıyorsan senin için en iyi koşu bandı egzersizi eğimi arttırıp uzun uzun yürümek, koşabiliyorsan hiit.

Ağırlıklarla da bu;

www.bodyforumtr.com
  • arnold schwarzeneger  (10.10.14 08:54:32)