Digiturk çanağıyla başka uyduları görmek?

selamlar,

oturduğum apartmanın çatısında merkezi bir digitürk çanağı var, onun dışında hiç çanak yok. elimde önceki evlerde kullandığım güzel bir HD receiverım var ama digitürk abonesi olmak istemediğim için hiç yayın alamıyorum. yani kanalları taratınca hep paralı olduğunu gördüm ve açılmıyor da zaten hiçbiri (ücretsiz olan TRT HD ve SkyTürk360 hariç).

sorum şu:
bu çanak ile başka uyduları görebilir mi receiverım? yani aynı açıda başka uydudan taratsam, açık kanallara falan ulaşabilir miyim? çok tv izlemeye meraklı olduğumdan değil, hatta hiç izlemiyorum. ama eve misafir geldiğinde falan soruyolar bi tv açsana haber, belgesel, bişey izleyelim falan diye...

Tabi ki görebilir. Digiturk çanağını Turksat'a yönlendirirseniz Turksat uydularından gelen sinyalleri alabilir. Bir tek çanak diğer çanaklara göre biraz daha ufak çapta olduğu için bazı kanallar çıkmayabilir. Bizde olmamıştı böyle bir şey ama olma ihtimali de var.

Ek olarak şu anda bizde hala digiturk çanağı var. TV'nin dahili uydu alıcısı sayesinde tüm HD kanallar dahil hepsini izleyebiliyoruz.
  • himmet dayi  (09.10.14 09:26:08 ~ 09:26:55)
@himmet dayi, çanak apartmanın merkezi çanağı olduğu için küçük değildir, onda sorun yok. esas sorun çanağın merkezi olması, yani oynatamam. o yüzden aynı açıda kalacak şekilde başka uydu çekebilir mi diye sormuştum.

  • loveinaflipbook  (09.10.14 09:35:19)
Hayır, öyle bir şey mümkün değil maalesef.

  • himmet dayi  (09.10.14 09:44:22)
@himmet dayi soruyu yanlış anladı sanırım. başka kanal göremezsin. Eutelsat 7A'da bir kaç abidik yabancı kanal dışında başka bir şey yok. ama kendi balkonunu bir çanak takarsan elindeki receiver ile türksat'ta 20-25 kanal izleyebilirsin. (kırılması lazım)

tr.kingofsat.net
  • teknikekip  (09.10.14 09:46:14)