kafaüstü kulaklığınız rahat mı?

bende eskiden sennheiser 202 hd vardı rahattı ama tipi çok kötüydü o kulaklığın.

geçen hafta pioneer hdj-500 aldım. 5. saatte inanılmaz dayanılmayacak düzeyde kulaklarımı acıtıyor. çok fazla bi acı çekiyorum :/

günde 12-14 saat bazen sabahlıyorum ve 24 30 saat kulaklık taktığım oluyor.

ben mi yanlış takıyorum :/

sizinkiler rahat mı? hdj-500 u olan var mı?.

normalde o pufuduk dairesi kulak mememe geliyordu. şimdi kulaklığı iyice küçülttüm biraz kulağım aşağıdan çıkıyor. ama dışarıdan ses geliyo :(

sanırım yeni bir tane daha alıcam. çok rahat ama kaba olmayan kulaklık tavsiyeniz :(

Nokta atisi yapiyorum ihtiyacin olan kulaklik akg q460.

Hem kompakt hem rahat hem tipi guzel hem de ses kalitesi cok iyi.

Trde fahis fiyata satiliyor tabi yurt disi fiyatina bulursan al ya da ebayden al.
  • halitkin  (09.10.14 02:59:18)
akg dnr da 400. pioneeri da 340 a almıştım zaten. boşu boşuna :(

bu arada ben mix yapıyorum. sadece müzik dinlemek için değil mix yaparken de kullanacağım bir kulaklık lazım. bu önerdiğin akg katlanıyor. kulaklığı sürekli boynuma alıyorum kafama yamuk takıyorum bir kulak kapalı diğeri açık tutuyorum. yani setup başındayken sürekli oynuyor kulaklık. buna uygun olması lazım
  • gördüğünüze inanın  (09.10.14 03:03:38)
kulaklar kullandıkça alışıyor hocam. bende de technics rpdh 1200 var, ilk aldığımda 5-6 dakika zar zor kullanabildim, çok ağrı oluyordu. ama şimdi 5-6 saat kullanabiliyorum. artık hissetmiyorum kulaklığı.
ayrıca pedler de önemli. mesela pioneer hdj2000' de bu sorunun çözümü olarak kulak şeklini alan özel pedler kullanılmış. pioneer yeni bir teknoloji kullanıyordu o modelde. hdj500'de bu tarz ped bulup değiştirilebilirmi bilmiyorum ama çözüm yeni bir kulaklık gibi. ama önce bu kulaklığa alışmaya çalışın biraz daha, kullanma süreniz de zaten hiç az değil.

  • MtKrt  (09.10.14 03:05:57)
şimdi sen mix yapıyorsan neden bir referans kulaklık almıyorsun. yaptığın iş mix mi yoksa dj lik mi yapıyorsun. iki şarkı arasına fade in/out verip bpm eşlemek mix değildir. kavram kargaşasını önledikten sonra aldığın kulaklığın kafa ayarı yok mu? yani uzatılıp kısaltılmıyor mu? eğer öyşeyse geçmiş olsun. kulaklık olarakta kg, audio technica ve buşabilirsen technics tavsiye ederim o fiyatlarda. akg k 240 kullanıyorum memunum. oda olur.

  • bruceandwayne  (09.10.14 03:08:30)
hepsine (headset başlığındaki hepsine aslında) kefilim. kullanıp beğendiğim dt 770 pro.

europe.beyerdynamic.com
  • klassno  (09.10.14 03:29:28)
beats studio, kırmızı.

  • [silinmiş]  (09.10.14 03:43:31)
Marshall Major kullanıyorum. İlk aldığımda kulaklarımı biraz acıtıyordu (kafam biraz büyük de) ama zamanla esnedi sanırım. Şu an epey bi rahat kullanıyorum. Ses kalitesi ise mükemmel:

www.hepsiburada.com
  • himmet dayi  (09.10.14 08:40:09)
audio technica ath-m50
beats mixr

ikisini de kullandım. gözlük takmıyorsan sorun yok.
  • papillon7  (09.10.14 09:29:11)