Freedos'a CD'den Windows yükleme

Merhaba,

Freedos bilgisayar aldım ve boot edilebilir win cd'si ile cd'den boot edebiliyorum. Ancak nette anlamını bilmediğim UEFI, Legacy support vs tarzı şeyler görüp korktum, yükleme yapmadım.

Freedos'a windows 8 yüklemek için yapmam gereken bios ayarları var mı? USB ile kurulumun anlatıldığı forumlarda belli ayarlar yapılmazsa windows'un çalışmayacağı yazıyor.

CD için bir tutorial göremedim.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

www.youtube.com

Aynı kanalda biraz bakınırsan usb'ye attığın os u uefi olarak nasıl kurabileceğini yine video olarak izleyebilirsin.
  • SpecialisT  (08.10.14 19:32:33)
saol ama biraz kıtım ben..

usb ok cd'den yükşeme için de tutorial bulcak mıyım? şimdi bakamıorum da utube'a
  • rainarc  (08.10.14 19:36:25)
uefi felan yazınca uefi için link attım ben. youtube'da cd'den windows yükleme yazınca 64.000 sonuç çıkıyor.

  • SpecialisT  (08.10.14 19:38:58)
tekrar teşekkürler.

şunu sorayım. ben boot edebiliyorum win cdsiyle. ordan yükleyeyim mi eskisi gibi direkt? yoksa biostan fln alengirli ayar fln yapmam gerekio mu? bu UEFI olayını anlamadım.
  • rainarc  (08.10.14 19:47:23)
cd'den boot edebiliyorsan normal bir şekilde yükle derim. uefi olayına da işe girişmeden bir bak ama bence ben ilk gördüğümde ne uğraşmışım cd felan demiştim. kolay gibi de yani bilemedim. usb'yi hazırlaması da formatı atması da kolay sanki.

  • SpecialisT  (08.10.14 19:54:29)
cd'den yükledi çok teşekkür ederim

  • rainarc  (08.10.14 20:53:41)
rica ederim geçmiş olsun

  • SpecialisT  (08.10.14 23:19:37)