küçük ev sorunsalı

pazartesi niyetine çarşamba'ya uyanıp mutlu olanlar günaydın..

arkadaşlar evimiz küçük ve 1 sene burda oturacagız,hem kiğrası hem lokasyonu uygun ve iyi bizim için,

daha ferah hissetmek için sizlerden güzel öneriler bekliyorum,

mesela boya gibi ya da şu eşyayı şöyle koyun gibi pratik mimari fikirler..

öperim güzel gözlerinizden,

ortalıkta kalabalık yapabilecek minik eşyaları tutmayın. küçücük bi salonda bile orta sehpa gözünüze batmaz ama o sehpanın üstü miy miy bir sürü eşyayla dolu olursa bir darlanma gelebilir. aynısı çamaşır makinesi üstü, ayna önü gibi yerler için de geçerli. bir de aydınlık olsun diye olabildiğince açık renkli duvarlar klasik çözüm.

  • freya  (08.10.14 11:23:15)
fazlalıklardan kurtulun. 1 yıldır kullanmadığınız şeyleri atın.

  • ykyt  (08.10.14 11:23:42)
perdeleri boydan boya seçmeyin küçük sadece camı kapayack şekilde olsun

mavi ve beyaza boyayın bide bu önemli.

evedekorasyon.com

gibi.
  • heee  (08.10.14 11:28:18)
gereksiz eşya ve giysilerden arınmış evimin sırrını paylaşıyorum:

soru 1 - bu eşyayı son bir yıl içinde kullandım mı?
cevap evet ise;
-- soru 1'e ek soru: hala işime yarıyor mu?
-- evet ise dursun, hayır ise güle güle
cevap hayır ise;

soru 2 - bu eşya, maddi/manevi değeri nedeniyle atmaya kıyamayacağım bir şey mi?
cevap evet ise dursun,
cevap hayır ise;

soru 3 - bu eşya önümüzdeki bir yıl içerisinde kullanmayı planladığım başka bir eşya ile birlikte kullanılabilir mi?
cevap evet ise dursun,
hayır ise güle güle.

not: soru 3, bir kıyafete uygun ayakkabı/çanta vs. atıp atmama kararı için sıklıkla kullanılmaktadır :)
  • mocha  (08.10.14 12:52:46)
ayna alanı geniş gösterir, üst dolaplar dağınıklığı toplar. açık renk duvarlar idealdir. az eşya her zaman iyidir. sadeleştirin evinizi.

  • bradshaw  (08.10.14 14:25:33)