midpoint'teki tavır

Selam,

akşam 5-12 vardiyasındaydım bugün. bilgisayar başında internetli bir yerde olmam yetiyor. ben de taksimde arkadaşların yanından kalkıp midpoint'e geldim. internet var, 12ye kadar acık diye. iç salonda az insan vardı sonra benden başka kimse kalmadı. Önce internet gitti. allah allah? dedim. neyse ceptelefonundaki internetle devam ettim. Sonra baktım prizden elektrik gelmiyor. 2 saat daha calışmam gerekse şarjsız göt gibi kalıcam. ve son olarak da salondaki ısıtmayı kapattılar şu an bildiğin soğuk oldu içerisi. tek ben varım müşteri olarak koca salonda evet.
Ha ne içtin dicekseniz, 1 kahve aldım geldiğimde 8 saattir oturuyorum. buna hakları var mı ama?
Esas soru: adamlar calışıyor deyip 8 saattir de faydalanıyorum deyip tip bırakcaktım ama bu ısıtma olayı canımı sıktı. bırakiyim mi ne diyonuz?

başını bırak onlara. adam gibi gelip kapatıyoruz diyebilirdi. çağır yanına açtır ısıtmayı da prizi de.

  • fallthepieces  (07.10.14 23:40:41)
kalk bence. para da bırakma. şikayet et.

  • zam sampiyonu domates  (07.10.14 23:41:25)
adamlar sabirliymis, esegin damina su kacirmak boyle bisey.

  • içimdeki piç  (07.10.14 23:41:33)
normal hacı abi

  • murtazaaaaaa  (07.10.14 23:41:35)
Yine de bırak.

  • excespeace  (07.10.14 23:41:41)
Iyi yapmislar.az bile.

  • duptıs  (07.10.14 23:42:41)
Midpoint yapısı senin gibi müşteriyi pek desteklemiyor, bunun yerine starbucks'a falan gitseydin daha doğru olurdu. Starbucks her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen ve içeriye kahvesiz olarak otururken dokunulmuyor olarak bilinirken midpoint öyle bilinmiyor. Elektrik vermemeye hakları da var bence.

  • atom karincanin torunu  (07.10.14 23:43:22 ~ 23:44:05)
midpoint starbucks değil. öyle ayılık olmaz orda.

  • yorumlu yorum  (07.10.14 23:43:23)
8 saatte bi kave olmamıs.

  • all girls dream  (07.10.14 23:44:24)
ayıptır söylemesi kalk siktir git diyorlar.

  • yapma volkan  (07.10.14 23:45:32)
bu saate kadarsa aeğer adamlar kapatıcak zaten bi insan yapılacak en büyük itlik dükkanın kapanma saatine yakın olan müsteridir bence

  • murtazaaaaaa  (07.10.14 23:46:02)
deli gibi tüketim yapman gerekmez ama 1 kahve de artık trollük olmuş.

  • mea maxima culpa  (07.10.14 23:46:40)
abi orasi 50 liraya karin doyurulan bi yer, sen max 10 liralik kahveyle saatlerce oturuyosun. her yer starbucks gibi olmak zorunda diil ki, adamin isletmesi yani. o interneti oraya koymak adamin inisiyatifi.

  • hjarteblod  (07.10.14 23:47:29)
birde tip bırakacam diyorsun. 8 saatte bi kahve içen adamın bırakacağı tip ten ne olur:))) senin bırakacağın tipin 2-3 mislini zaten 2 müşteriden birisi bırakıyor onlara. bu deli cesaretiyle lucca yı zorlarsın sen:)

  • yorumlu yorum  (07.10.14 23:49:40)
ilk geldim oturmadan önce sordum, gece 2ye kadar açıklar. bahçede insanlar var daha bu arada. onca adam beni beklemiyor.

neticeyi bildiriyorum; adam güleryüzlü geldi "kasayı kapatıyoruz efendim hesabınız. ama siz oturabilirsiniz kapatmıyoruz daha" dedi. ben de bıraktım kahvenin yarısı kadar.
  • klar  (07.10.14 23:49:55)
seni çok pis eleştirirdim de şimdi ağzımı bozmak istemem.
çıkarken adamlara fazladan 10 lira ateşle mekanı terket bir daha da gelme.

  • yapma volkan  (07.10.14 23:50:39)
@yorumlu kardeşim şimdi niye itin götüne sokuyosun beni? adam 50tl hesap ödüyor, 5 10 bırakıyor. ben de attım bi 5. kahve 8 la zaten daha ne atabilirim?

  • klar  (07.10.14 23:51:18)
bekliyorum yapma volkan ?

  • klar  (07.10.14 23:52:12)
@klar: üslubuna saygı duydum yaptığına duymasamda. şurada şu kadar eleştirilmesine rağmen tik koyacak ve anlayışla karşılayacak bi adam bi elin parmaklarını geçmez. sezarın hakkı sezara. yanaklarından öperim. pinti olsanda çok kaliteli bi adamsın..

  • yorumlu yorum  (07.10.14 23:59:09 ~ 23:59:40)
Senin için bu kadar önemliyken neden ikinci bir kahve daha almıyorsun? Kahveni alırken şikayetini de tatlı dille iletebilirsin ve geri çevirme şansları olmaz.

Sonuç odaklı düşününce böyle bir çözüm önerebilirim. :)
  • hatali sifre  (08.10.14 00:07:51)
8 saat oturup, internetten faydalanıp, sadece 1 fincan kahve içmek kabalık olmuş. mutlaka bahşiş bırakılmalı.

ayrıca 8 saat bir şey yememek metabolizmayı yavaşlatır, kilo aldırır. 8 saat nasıl acıkmadınız ona da şaşırdım.
  • m e l t e m  (08.10.14 00:14:23)
En azından sonrasında güleryüz gösterebilmişler. Bence bu şekilde yapmamalılardı. Müşteriye ayıp.

  • entre  (08.10.14 00:15:44)
@take a minute +1

buradaki bir sürü gavatın yorumlarını salla gitsin.
  • fallthepieces  (08.10.14 00:17:23)
ne Türkiye'de ne de Dünyanın başka bir yerinde mekanlar sabahtan akşama kadar bedava hizmet vermek zorunda değil ki.

bunu nereden çıkartıyorsunuz?

tabii bu arada yarım saatte bir gelip bir şey ister misiniz diye soran, gözünün içine rahatsızca bakan mekanları da Allah'a havale ediyorum. çok da uzun sürmüyor bu mekanlar kapanıyor. bkz. Ortaköy coffemania
  • mea maxima culpa  (08.10.14 00:18:42)