Macbook air 13''

Uzun süre kullanmak üzere bir bilgisayar almak istiyorum. Sunum, oyun, multimedya için kullanacağım, arada birkaç fotoğraf düzeltme işim falan da olacak. Pil ömrü ne durumda mesela onu merak ediyorum. 12 saat kullanım süresi yazıyor ama ne kadar 12 saat, kullananların geri dönüşünü alabilir miyim?

OSX Yosemite işletim sistemini bekleyeyim mi? Mac OS gerektiği kadar sık güncelleniyor mu, en azından hataları halledecek kadar?

fiyat/performansını göz önüne alarak, önerir misiniz?

Pil benim için 5 ila 10 saat arasında değişiyor. Kullanıma bağlı yani ama daha pil konusunda mac'imin beni üzdüğünü görmedim.

Oyun performansı beklememelisin macbooklardan, özellikle air'lerden. Yosemite 2008'den itibaren çıkan tüm air/pro modellerine yüklenebilecek, için rahat olsun.

Alacaksan en aşağı i5 modellerinden almanı tavsiye ederim.
  • youshookmeallnightlong  (07.10.14 14:53:29)
macbook airden yazıyorum şu an:p bir seneyi geçti benim 7 saat ortalama pil ömrüm var. ama pilim sağlam kalsın diye çok iyi bakıyorum. arada yapılması gereken tamamen boşaltıp bekleyip doldurma olayları vs

ama oyun oynanmazmış gibi geliyor. iki laptop kullanıyorum. biri işlerim için autocad photoshop 3ds max falan.

mac book airi da sadece internette kullanmak. araştırma yapmak gezinmek için aldım. bir nevi ipad misali aldım ben aslında. bana göre klavyeli ipad mac book air. işlerimi iş laptopumdan yapıp macbook airim dan internette sörf, video izleme yapıyorum sadece. ha bir de ne olur ne olmaz ihtiyacım olur diye autocad yüklü acil durumlarda değişiklik yapabiliyorum.

aslında güçsüz değil ama diğer bilgisayarlardaki ultrabook gibi düşün macbooku işte. iyi ki var çok hafif şarjı harika. ama oyun oynarsan çok deli ısınıcak eminim. yosemiteyi kendin yüklersin. hem de iphone kullanıyorsan macbook al. kardeş olsunlar insana zevk veren ufak şimarıklıklardan.
  • gördüğünüze inanın  (07.10.14 15:07:37)
Macbook air harika bir cihaz fakat oyun icin yeterli degil. 7-9 saat arasi rahat gidiyor benim pil. Surekli dusuk parlalklik internette 10-11 saati de gordum.

Ama hic bir zaman pil konusunda yariyolda birakmadi. %100 ile cikip iki gun eve girmeden tum islerimi hallettigimi bilirim.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (07.10.14 15:29:33)
valla diger sorulari cevaplamis arkadaslar ama oyun konusunda hangi oyunlari oynayacagina bagli. ben lol oynuyorum mesela gayet rahat. steam'de de mac icin oyunlar var ama windows kadar genis degil tabi kutuphane.

  • hjarteblod  (07.10.14 16:13:14)