macbook 102

video oynatıcı olarak vlc player yükledim. Fakat şöyle bir sorun yaşıyorum.

İndirdiğim setup indirilenler klasründe duruyor, oradan sildiğimde programda siliniyor.
soru1, setup dosyasını sildiğimde de çalışıyor olması gerekmez mi ?

Eğer bilgisayarı açıp kapatırsam dockta ? olarak gönüyor ve videolarak quicktime'da açmaya çalışıyor. Soru işaretine tıklarsam VLC simgesi geliyor ve sonrasında videoları vlcde açıyor.
soru2, Bilgisayar açıldığında bunu yapmadan vlc playerı kullanmam mümkün mü ?

yükleyememişsin gibi geldi. başarılı yüklersen, vlc playerı launchpad'de görürsün.

  • megafon  (06.10.14 20:57:53)
İndirdiğin .dmg dosyasının içindeki VLC'ye çift tıklayıp kurulum mu yapıyorsun yoksa direkt açıyor musun?
Windows'tayım şu an kontrol edemiyorum ama, Applications içine attığına emin misin VLC'yi (kurulum yapılmadıysa)?

  • hayal bilgisi  (06.10.14 21:03:35)
dmg dosyasını tıkladığımda açılan sayfada vlc simgesini tıkladım şimdi. direk açıldı.
applications içinde VLCyi göremiyorum.
sanırım kurulumu yapamamışım.
  • facebook  (06.10.14 21:09:00)
mac'te kurulum olayı çoğu uygulamada yok. dmg dosyasının içineki uygulamayı uygulamalar klasörüne sürüklemeniz gerek.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (06.10.14 21:14:40)
Evet, Mac'te genel olarak kurulum pek olmuyor programlarda. Dmg'nin içinde olan vlc dosyasını Applications klasörüne atmanız gerek.

Silmek için de aynı mantık, o klasordekini silin program gitsin.. :)
  • hayal bilgisi  (06.10.14 22:55:32)
o şekilde oldu, teşekkür ederim
(moderasyon silmeyin bu teşekkürü, beni büyük bir dertten kurtardılar)

  • facebook  (06.10.14 23:56:30)