şarap ve kimyonlu peynir

şarap içmeyi sevmem. kafam oldukça iyi ise bir bardak sıcak içerim o kadar. şimdi bir arkadaş şarköy'den orman meyveli bir şarap getirmiş. bunu içeyim diyorum. fakat daha önceki denemelerimde normal kafayla bir bardak bile bitiremedim. bir taktik gerekiyor bana. şimdi elimde 2 çeşit kaşar peyniri var. biri bildiğimiz standart tam yağlı kaşar peyniri, diğeri amsterdam'dan getirdiğim kimyonlu kaşar peyniri. ben şimdi ne yapayım?

meyve şarabı ile baharatlı peynir olmaz. bir kere kimyonluyu kaldırmalısın. bir tabağa, yeşil elma dilimle, üzerine az limon. yanına da biraz kaşar. o şekilde olması en uygunu.

kanepe hazırlayabilirsin ya da, tereyağı, kaşar jambon ve tam tahıllı tost ekmeği.
  • kırmızıkaşekaban  (06.10.14 19:51:24 ~ 19:52:50)
bu buruk tadı ne yapacağız? tek votka, cin ve rakı içen bünyeyi bu masum şey bozuyor.

  • zam sampiyonu domates  (06.10.14 20:05:28)
roze'den sonra en tatlı şaraplar meyve şaraplarıdır. o da buruk geliyorsa hediye etmelisin şarabı içen birine.

  • kırmızıkaşekaban  (06.10.14 20:08:37)
yav bu orman meyveli değilmiş. dömisek şarapmış.

  • zam sampiyonu domates  (06.10.14 20:10:46)
ohoo. bulabileceğinin en en hafifi. bildiğin meyve suyu o. şekerli şekerli. meyvenin taneciği içinde durur daha. tam mayalandırma bile yapılmıyor onlara ki buruk olsun tadı. mümkün değil. iç gitsin. afiyet olsun.

  • kırmızıkaşekaban  (06.10.14 20:13:31)