amazon'dan parayla ebook almak enayilik mi

sacma gelebilir ama para vermezsem okumam gibi geliyor, hem de direk kindle'a iniyor.
parayla ebook almak cok mu anlamsiz bir hareket?

ben alıyorum valla

  • argent dawn  (06.10.14 17:11:03)
Neden anlamsız olsun ben de alıyorum. Cebimde param olduktan sonra yazara destek olmak güzel hadise. Ama fiyatların aşırı pahalı olduğu bir gerçek. Türkiye'de olduğu gibi dünyada da basılı kitap fiyatı ile neredeyse aynı oluyor digital versiyonu.

  • onexey  (06.10.14 17:12:22)
İnternette istediğim kitabı bulamazsam alırım, şu ana kadar bulamadığım olmadı. Ama kesinlikle enayilik değil.

  • i was made for you  (06.10.14 17:17:04)
kindle'daki bütün kitaplarımı amazon'dan parasını ödeyerek veya üyelik sisteminde ödünç alarak okuyorum. Bence normal bir hareket.

  • sopiro  (06.10.14 17:33:28)
aldigin seyin parasini vermek niye enayilik olsun? dijital medya olmasi bir seyi degistirmiyor.

  • fortisvita  (06.10.14 17:43:53 ~ 17:44:13)
Enayilik. Kitap dediğin şeyden yazarı değil basımevi para kazanır. Ebook için bir lira bile masraf yapılmazken 8-10 lira en düşüğünden para alınır. Bence e kitaba para vermek gerçekten büyük mallık. Ekşi sözlük meritokrasi türkçe kitaplar için iyi bir kaynak. Yabancı kaynak zaten elini sallasan deyiyor bir yerlerden.

Edit:Basımevi yazmışım dalgınlıkla dikimevi olacaktı.
  • orhan tv  (06.10.14 17:49:11 ~ 07.10.14 04:10:08)
Basımeviyle yayınevinin farkını bile bilmeyenlere bakmayın. Hiç de enayilik değil. Mal da değilsiniz. Ayrıca kitaptan yazar da kazanır. İngilizce kitaplar söz konusu olduğunda yazar, hakkını Türkiye'den daha çok alır hem.

  • microfiction  (06.10.14 18:40:48)