işkolik

işkoliklik nasıl bir şey ?

çevremde işinden memnun ve çok severek çalışan bir ben varım herhalde, dün 3-4 saat oturdum çalıştım, ve çalışmaktan zevk alıyorum. çevremdekiler bunun normal olmadığını söylüyor, mesai saati 08:30 - 18:30, işe erken (08:10) gibi gider geç (19:30) gibi çıkıyorum.

Avrupa yakasında oturuyorum ve arkadaşlarımın çoğu anadolu yakasında oturuyor. Eve gitmek yerine çalışmayı tercih ediyorum.

Bu durumumda bir sorun görüyor musunuz ? cevap evet ise çözüm yolu önermenizi rica ediyorum.

mutluysaniz, isinizi seviyorsaniz sorun yok. hem 19:30 gibi trafik de rahatliyor.

iskoliklik genelde bazi eksiklikleri is ile doldurmadan ortaya cikar. isinizden mutluysaniz normal, keyfini cikarin.
  • Lorik Cana  (05.10.14 22:21:27)
işini ve ortamını seviyorsun. ibre ters yöne döndükçe daha geç gidip daha erken kaçmaya bakacaksın...

  • kakao  (05.10.14 22:22:18)
Ideal durum, sorun yok.

  • f_d  (05.10.14 22:30:54)
ben genel olarak işkolik insanları, asosyal insanlar olarak gözlemliyorum. asosyalliklerini işle sıvamaya çalışırlar. yanlış anlama sen böylesin demiyorum. kendi çapımda tespit. durumunda bir gariplik görmüyorum.

  • yorumlu yorum  (05.10.14 22:44:33)