eski telefon ve bilgisayar vs. satarken

eski teknolojik aletlerimi satma konusunda kararsızım ya. şöyle ki, bu aletler benim adıma alındığı için, şimdi sattığım adam siber bi suça karışır, bi şey yapar ne bileyim. bi yerde duymuşum da aklımda mı kalmış artık. bunları ikinci el olarak satarken nası bi prosedür izleniyo? elimde bi sürü telefon, laptop birikti yav. cihazların beni bağlamasıyla ilgili bi zaman aşımı filan var mı?

not: gülmeyin.

Eğer çok titizsen bu konuda, cihazın mac adresini vs bir kağıda yazıp, satılmıstır diye bir kağıt imzalatabilirsin sattıgın kisiye.

  • anonymice  (04.10.14 13:34:19)
satışı belgelendirmen lazım. tarih, alıcı bilgileri, ürünü niteleyici bilgi (mac adresi, model no, üretim id)

nasıl böyle dertler ediniyorsunuz aklım almıyor.

(bkz: derdini sikeyim)
  • ateyist_  (04.10.14 13:35:35 ~ 13:36:07)
siber suç dedi adam ya... kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu

  • we miss freddie mercury  (04.10.14 13:54:04)