Hukuk - Erasmus

Hukuk öğrencisinin erasmus yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerekli mi gereksiz mi? Neden? Ders saydırma şansı olmadığı için okul 6 aylık erasmus yüzünden 1 sene uzayacak.

Eskiden hukuk mezunu her türlü iş bulur deniyordu ama artık devir değişti her yıl binlerce hukukçu mezun oluyor. Bu yüzden de insan cvsine bir şeyler eklemek istiyor. Ben öyle çok da iyi bir okulda öğrenci değilim. Yani bi ankara hukukta olsam biraz daha rahat olurdum. Bu yıl hem dil öğrenmek hem de kendimi geliştirmek amacıyla erasmus yapmaya heveslendim. Kendi kendime hazırlandığım dil sınavını geçtim. İş şimdi ciddiye bindi beni bir düşünce aldı. Fikirlerinizden yararlanmak isterim.:>

mesleki açıdan bence gereksiz.
her ülkenin hukuku kendisine.

ama hayat açısından bakarsan erasmus yapmak çok şey öğretir, çok kapı açar. bence kesinlikle imkanın varsa git.
  • siradisi00  (03.10.14 15:13:56)
yaş kaç?

  • tirt star  (03.10.14 15:17:39)
Hukuk okuyan bir arkadaşım Polonya'ya gitti. İngilizcesini geliştirdi, şimdi çatır çatır konuşuyor. Neredeyse tüm hukuk firmalarının hem staj hem de iş için İngilizce bilen birilerini aradığını söylüyordu. Sadece dil de değil tabi; sosyalleşmek, yeni yerler görmek için çok güzel bir fırsat. Okulu uzatmayı sorun etmeyeceksen git bence.

  • rivulet  (03.10.14 15:23:07 ~ 15:23:41)
yaşım 19 ve 3. sınıfım. okul normal şartlar altında uzayacak gibi durmuyor. okulu bir an önce bitirme niyetim vardı aslında ama erasmus uzatmaya değecekse 1 yıl uzatmak da kabulüm. ancak değecek mi değmeyecek mi noktasında soru işaretlerim var işte. :/

  • okuyamıyom ben ya  (03.10.14 15:23:54)