Yunanistan futbolu

hakkında söyleyebileceğiniz şeyler var mı? yorumlarınızın, son yıllardaki değişimleri, a milli takımları, vs vs

parasızlık yüzünden 2.lig süresiz ertelendi. ne zaman başlayacağı belli değil. sen anla artık.

  • ezeriko  (01.10.14 17:12:00)
türkiye'den iyi bir konumda değil. hiçbir zaman ofansif bir anlayışları olmadı ve iyi defans yaparlar. 2004 avrupa şampiyonasını da bu sayede kazandılar.

  • razvan rat  (01.10.14 17:13:36)
her mac alt aq

  • joelskellington  (01.10.14 17:14:52)
ekonomik sebepler yüzünden şike olayıda fazla.

  • etna  (01.10.14 17:52:39)
yunanistan milli takımı için konuşacak olursak "dünyanın en sıkıcı futbolunu oynayan bir takım" desek yanlış olmaz sanırım. yıllardan beri "aman gol yemeyelim, 10 kişi topun gerisinde olalım, duran top karambol vs. bulursak bi tane atar ve üstüne yatarız" mantığı mevcut. bu mantık futbolun güzelliğine balta vursa da haklılık payı içeriyor aslında. skora etki edebilecek, ayağa pas yapabilecek ve oyuna hakim olmanı sağlayacak oyunculara sahip değilsen bir şekilde defans yapmak zorunda kalıyorsun. defans yapmak ta önemli bir meziyet bana kalırsa. san marino'nun da yetenekli oyuncuları yok ama defans da yapamıyorlar. yunanistan'ın en azından savunma yapabilme özelliği var ve bu özellikleri sayesinde kalburüstü olarak nitelendirebileceğimiz birçok takım bu savunmayı aşmakta zorlanıyor. bu şekilde kazandığı çok maç var yunanların. yunanistan ligi için yorum yapamıyorum. olympiakos haricindeki takımlarını tanımıyorum ama milli takımın oynadığı oyunun lige yansıdığını düşünüyorum az çok. yalnız oly fena bir takım olmamış bu sene, dikkat etmek lazım.

  • lionel andres  (01.10.14 18:26:33)
Son yıllarda iyi stoperler çıkarıyorlar sanki.

  • suq  (01.10.14 18:37:23)
kesinlikle üst oynanmayacak bir ligdir.

  • bi acili adana usta  (01.10.14 22:40:06)