Kadınlar niye asker olmuyor ?

www.facebook.com

Şu videyou izler misiniz ? Ortadoğuda kadın şavaşçı olan tek kişiler ypg ,pkk var değil mi ? Bir de israilde de kadın askerler var.Biz de niye yok ?

Din işleriyle devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıyla kadınların askere gitmesi arasında ne gibi bir bağlantı var anlayamadım.
biraz daha düşünüp soruyu tekrar sor istersen.

  • innerbliss  (01.10.14 11:55:04 ~ 11:55:17)
Komutana trip atamayacakları için.

edit: benim gibi dalga geçenleri cevaptan sayıp, ciddi yanıt verenlere tik atmayanlara uyuz oluyorum.
  • hiko seijuro  (01.10.14 12:20:24 ~ 15:39:14)
officer (subay) olarak çoğu ülkede kadın asker var zaten (bizde de var) ama sahada savaşan kadın asker olması çok saçma. üstte açıklandığı gibi, ırkın geleceği ve ayrıca fiziksel farklılıklar açısından. o yüzden birkaç istisna toplum ve durum dışında (örn. dünya savaşları) kadın er diye bir şey yok diye biliyorum.

  • sir gawain  (01.10.14 12:39:23 ~ 12:43:29)
ypg, pkk gibi oluşumlar terorist örgütler oldukları için kadın erkek olarak değil de tek cinsiyetli hayvanlar olarak işaretliyoruz cevap kağıdına.

  • fallthepieces  (01.10.14 13:14:39)
Fiziksel performansa dayali meslek askerlik. Bu yuzden kadin subay var ama bir piyade er yok.

  • delifaruk  (01.10.14 13:17:33)
iyiki de yok.
ayrıca erkeğe bile zorunlu olmamalı ya neyse.
yaralıyım şuan.
  • heee  (01.10.14 13:30:25)
çünkü metroda yürüyen merdiven çalışmıyor diye diğer çıkışı tercih eden dombililerin olduğu bir toplumuz.
kıçımızı kaldıramıyoruz ne askerliği.

  • neferkitty  (01.10.14 13:32:21 ~ 13:32:31)
abd ordusunda bizzah sahada ırak'ta, afganistan'da savaşan kadın askerler var.

  • xenophobe  (01.10.14 13:43:27)
Kadın astsubay bile var. Ne gerek var ki er olmasına. Yeterince erkek nüfus var zaten. Sayıca yeterli olmasa kadınları da er, erbaş yaparlardı İsrail'deki gibi.

  • old possum  (01.10.14 13:53:22)
bence asıl soru, kadınlara neden zorunlu askerlik yok, veya zorunlu askerliği neden sadece erkekler yapıyor. bence de yapmaları lazım, 15 günde muma dönerler, trip atma oranları düşer hayatımız rahatlar.

  • joe dalton  (01.10.14 14:29:29)