ales başvurusu için ne yapmak gerekiyor?

en son 2009'da ösym'nin yaptığı bir sınava girmiş birisi olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. ösym'nin sitesinden falan baktım fakat oldukça uzun bir kitapçıktan başka bir şey bulamadım.

ne yapmam gerekiyor? yarın da son günmüş.

En son 2009da girdiysen sistemdeki fotoğrafın kabul edilmez. Başvuru merkezlerine (uygun liselere bakmak lazım) gidip yenisini çektirmen lazım. Bir de üniversiten sistemde görünmeyebilir. Onu kanıtlayacak da bir belge götürmen lazım (Öğrenci belgesi, diploma vs.).

Parayı yatırıp sabah erkenden bir liseye gitmen gerek gibi görünüyor.
  • nickini vermek istemeyen uye  (01.10.14 01:05:15 ~ 01:05:52)
en son 2009'da girdiysen ais'ten olmaz zaten o iş.. güncel fotoğraf ister, onu da kendin yükleyemiyorsun zaten sisteme.. o yüzden parayı yatırdıktan sonra ösym bürosuna gitmen gerek.. başka türlü olmaz..

  • sustum  (01.10.14 01:05:48)
sanırım liselerden olmuyor başvuru olayı. bir ösym merkezine gitmen lazım. onlar öğrenim bilgilerini, adres bilgilerini ve fotoğrafını güncelliyor ve sana aday işletmleri sistemi şifresi veriyor. liseye gittim geri döndüm ben onlar ilgilenmiyormuş bu tip işlerle. ödemeyi de denildiği gibi ziraat bankasında saatlerce beklemek yerine odeme.osym.gov.tr den kredi kartı ve ziraat banka kartıyla yapabiliyorsun.

  • 221b  (01.10.14 10:09:33)
Temelde söyleyeyim. Ösym'den şifre alman gerekiyor internet üzerinden girebilmen için. Eğer şifren varsa yani sisteme girebiliyorsan bankaya parayı yatır. Sisteme gir. Zaten tek seçenek çıkıyor Ales olarak(onun parasını yatırdığın için)
sonra ileri dedikten sonra gerekli bilgileri doldur. Sonda onayla de.

Doğru 2009 fotoğrafını kabul etmezler. Çünkü geçerlilik tarihi yazıyor altında. 3 yıl olması lazım. Fotoğrafı yeniletmen gerekiyor bir ösym bürosundan.
  • secilmis uye  (01.10.14 10:12:46)