kumru yavrulari

Merhaba arkadaslar,

benim kumrularla basim dertte. mutfagin camindaki saksiya yaz boyunca yumurtladilar ve buyuttuler yavrularini.ama bu ve bundan onceki yavrularini zamansiz yaptilar yani soguklar basladiginda.iki yavru usuyerek olduler. Yani bi sabah oyle buldum cunku anneleri geceleri birakiyordu. Simdiki yavrularida biraktilar ve ben bu sefer dayanamadim iceri aldim kutu icine koydum altlarina pamuk falan koydum. sabahta birakicam anneleri doyursun diye cunku sabah geliyo yavrularin yanina. dogru bisey yapiyormuyum yada daha farkli napabilirim. tek istedigim yavrularin olmemesi. cok tatli miniminnaciklar. yardim ederseniz sevnirim

bizim balkonda da yavruladılar bu sene,
geçen gün baktım yine yumurta var, yeni mi eski mi bilemedim ama

gözlemlediğim kadar gece de olsa anne mutlaka bir yerlerden gözetliyor yuvayı, dikkatli olmanız lazım.
ve yuvayı hiçbir zaman boş bırakmıyorlar, anne gitse baba, baba gitse anne mutlaka gözlemliyor.

ama şunu bilirim, doğada işleyen bir düzen var, ona müdahale etmek doğru değil.
yaşayacaklarsa yaşarlar hem daha kuvvetli olurlar.
  • livaneli kadir  (30.09.14 22:18:46 ~ 22:19:57)
Kararsiz kaldim.evet guzel fakat olunce cok uzuluyorum hep bag kuruluyo aramizda iste.keske hic yavrulamasalar :/ @thredith

  • neda22  (30.09.14 22:22:41)
Gecenki yavrulari soguktan titrerken gorseydiniz alirdiniz.almadigim gece olmusler.anneleri usuduklerinin pek farkina varamiyor

  • neda22  (30.09.14 22:24:25)
Anne gece boyu gelmiyor. Diger yavrularda izledim gecelerini gunduzlerini.gunde bi kac kez geliyor yuvaya.gece sogugunda bikac gunluk yavru yasamaz

  • neda22  (30.09.14 22:27:43)
yuvaya dokunmayacaktın yanlış yaptın daha yapacak birşey yok

  • labanon  (01.10.14 01:28:22)
Uçmayı da öğreniyorlar ,vefalı da hayvanlar. Siz sabah yine yerine bırakın da baktınız anası gelmiyor akşamları buğdaydır, peynirdir, özellikle kaşara bayılıyorlar besleyin. 1-2 aya palazlanırlar sonra hoplayıp gidiyorlar. Bir iki hafta da akşamları kalmaya gelşyorlar sonra kayboluyorlar. Akşamları içeri alın, sabahları bırakın . Baktınız anaları beslemiyor olmadı bir iki ay siz beslersiniz.

  • orhan tv  (01.10.14 02:19:23)
sabah bıraktım yuvaya geldi anneleri besledi ve sabahtan beri yanlarında. gece yuvayı tamamen terkediyor yani içeri aldıgımdan haberi bile yok

  • neda22  (01.10.14 10:03:56)