[]

Mekanik Saat Ayarı

kurmalı mekanik saati kurmadığım için durmuş. saatçi arka arkaya birkaç gün kurmazsan ayar yapman gerekir demişti. ayar derken neyi kastediyor? pimi çekip döndürerek yapılan şeyi mi kastediyor yoksa içini falan mı açmam lazım? bu bir.

ikincisi, pimi çektim ileri doğru birkaç kere döndürdüm (saat yönünün tersine döndü) fakat çalışmadı. saat yönünde de denedim sonuç yok. ne yapmam lazım?


 
pimi çok kademeli olabilir. Benim kol saatinde bile iki kademeli pim var yarım çekince bi işe yarıyor tam çekince başka işe yarıyor.


  • maxhoper  (30.09.14 18:27:18) 
Pimi çekmeden çevirerek kurulur çoğu. Pimin kademelerine göre de saat ya da tarih vs. ayarlanır.


  • arnold schwarzeneger  (01.10.14 08:57:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.