fifa 15 online oynarken defans yapma sorunu..

arkadaşlar bişey sorcam size..fifa 15 oyundaki online oynarken defans sistemi fifa 14 göre daha zor geldi bana göre..xbax kolu ile oynayan birisiyim. imleç değiştirme özellliğini otomatik ayarlıyorum.top rakipteyken . (A) tuşuna basılı tutup (yeşil tuşa) seçili olan defans oyuncusunun topu almasını veya engellemesini bekliyorum. böylemi yapmakmı daha doğrudur yoksa imleç üzerinde olan oyuncu ile kendim manuelmi adamın üzerine gidip B tuşu ile (kırmızı) tuşa basıp hamle yapsam? ama bu durum çok zor oluyor çünkü genelde karşındaki adam birden dönünce denk getiremiyorum ve A tuşuna basmadığım için oan defanstaki adamlar nedense pozisyon alamıyorlar ve adam yürüyerek sağ sol yapa yapa defanstan çok kolay bir şelide geçiyor..bu durum beni sinir ediyor artık..defansı nasıl yapsak daha rahat oynarız ....bilen birileri varsa cevaplarsa sevinirim...

Derdini seveyim butonu nerde?

  • sehpa fx350  (30.09.14 15:05:25)
otamatik oyuncu değiştirmeyi 'air ball' seçeneğine almanı tavsiye ederim, böylelikle sen bi adamla kademe ya da markaj yaparken zırt diye oyuncu değişip yeni seçilen oyuncuyu yanlış hareket etmekten kurtarırsın. Pas tuşuna basılı tutarsan oyuncu sadece markaj yapar. Topu kapmak için şut tuşuna basıp hamle yapmalısın. Ayrıca markaj yaparken L2 tuşuna basılı tutarsan farkındalık modunu aktif edersin, oyuncu normaline göre biraz daha yavaş hareket eder ancak refleksleri artar, rakip topa vurduğunda veya bir hareket yaptığında oyuncun normaline göre daha iyi tepki verir.

Edit; ben tuşları classic seçeneğine göre değil altarnate seceneğine göre yazdım bilgin olsun.
  • Tutesh  (30.09.14 15:05:54 ~ 15:07:54)