Nefes alamıyorum

Sabah uyandım. Her şey güzeldi. Duş tıraş, ardından kahvaltı. Atladım arabaya. İşe biraz geç kalacağımı biliyordum ancak endişeli değildim.
Derken tam önümde kaza oldu. Öyle büyük bir kaza da değildi ancak adım adım gördüm. Kaza bana "geliyorum" dedi. Eğer bende hızlı kullanıyor olsaydım kazaya dahil olacaktım.
Ne olduysa ondan sonra oldu. İçimde bir sıkıntı var. Sanki göğsüme şişman bir kedi oturmuş gibi, nefes almakta zorlanıyorum. Bazen de midem kasılıyor. Öyle belki çok dert edilecek bir şeyde değildir muhtemelen ancak bu durum sinirimi bozmaya başladı. Sanki git gide bu olumsuz hal şiddetlenecek gibi hissediyorum.
Ne yapmalı?

çok korkmuşsun ondandır. ama yine de doktora git, belki bir rahatsızlığın vardır farkında değilsindir. geçmiş olsun.

  • rock n roll  (30.09.14 10:35:23)
şoktandır o. izin alabiliyorsan çık hava al biraz. öyle durumlarda insan biraz klostrofobik olabiliyor. geçmiş olsun

  • argent dawn  (30.09.14 11:25:44)
ufak çaplı bir post travmatik stres bozukluğu. eğer şikayetiniz devam ederse psikiyatriste görünebilirsiniz.

  • fayfim  (30.09.14 14:29:11)
şimdi tam bilimsel kelimelerle açıklamasını yapamayacağım ama şöyle bir durum;
vucudumuz tehlike-korku-stres durumunda "savaş ya da kaç" moduna geçtiği için kaslarımıza ekstradan bir hormonlar yolluyor ki böyle bi durumda kaçıp veya savaşıp canımızı kurtarabilelim.
ama sende böyle bir durum yaşamışsın ama tabi senin kaçacak veya savaşacak bir halin yok. o yüzden kaslara yollanan hormon şu an fazla geldiği için kaslar kendi kendilerine kasılıp kalıyolar şu an.
kas gevşetici içmeni tavsiye derim. bir de sakinleştirici papatya veya melisa çayı.
  • innerbliss  (30.09.14 18:12:23)