Antivirus programları

Şimdi bu avira iyi ama sistemi kastırıyor gibi. Advanced system care de var. Garanti olsun diye ikisini de yükledim :) Avira'yı kaldırsam asc yeter mi? Ya da ne tavsiye edersiniz?
ya aslında bu asc de boyuna takılıyor, bu mu başıma bela olan acaba?

Het ikisi de sistemi kasan yazılımlardır. İkisinin de ayarlarını dikkatle inceleyin, arka plânda otomatik olarak herhangi bir işlem yapmalarını engelleyin, sisteminiz kendine gelir.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (29.09.14 19:02:39)
ben bugüne değin tek bir antivirüs programı kullanmadım ki, hayvanlar gibi torrent ve bilimum şey indiren insanım. iyi kötü bilgisayar dünyasıyla haşır neşirsen, neyin virüs olduğunu neyin olmadığını zaten kestirip önleyebilirsin. av kullanıyorsun ve onlar sürekli sistemine yük bindiriyor, ramlerin işlemcin fazladan ve sürekli çalışıyor bu en basitinden donanımında akan elektrik miktarının normal kullanıma göre daha fazla oluyor olması demek. yani yazılım olarak sistemi korurken diğer yandan donanım olarak teknoloji ömrünü hızlı tüketiyorsun cihazının. Laptop'imı açtığım ilk gün nasıl çalışıyorsa, 2.5 yıldir günde en aşağı 15 saat çalışan alet hâla aynı stabillikte çalışıyor. Neden? çünkü yalnızca temel internet işlerimi yaparken cpu kullanım oranım yüzde 5'in üstüne çıkmıyor. arka plan tertemiz.

gelelim asc'ye. advanced systemcare bir windows optimizatörüdür. kendisi windowsu steril olarak kullanabilmen için regeditlerini, gereksiz işlemleri, kayıt defterini temizler siler süpürür. akıllı bellek boşaltıcı, yine aynı şekilde gereksiz işlemleri sonlandırır, bilgisayarının rahatlamasını sağlar. oyun ve benzeri ağır işlerinde ise güç modunu değiştirir, elektrik tüketimini dolayısıyla performansı artırır. asc sistemi yormaz aksine rahatlatır. ben avira ve türevlerini silin, asc ile devam edin derim.
  • fucking machine in my head  (29.09.14 19:27:48)