yanlış adrese gelip haciz yapmaları konusunda bilgi isteği

az önce eve geldim ki daire kapısında bilmem ne hukuk bürosundan bırakılmış bir bilgi kağıdı var.

alakamız olmayan bir isim ve soyisime ait bir borçtan dolayı "yapı kredi kankasına olan borcunuzdan dolayı adresinize hacze gelinmiştir. evde olmadığınızdan dolayı şimdilik işlem yapılmamıştır. bizi arayın. yoksa bir dahaki sefere icra memuru, polis ve çilingir ile kapınız açılacak ve eşyalarınız haczedilecek." notu var. bir de dikkat 10 gün sürelidir yazmışlar.

tamam, şimdi telefonları arayıp avukat ile konuşup durum açıklanacak (heralde bu adreste bizden önce oturanlara ait. bilemiyorum) falan ama benim sormak istediğim abuk durum şu:

diyelim ki ben şehir dışındayım. anca 2 hafta sonra geleceğim. kağıdaki kağıdı da görüp bana haber verebilecek kimse yok. şimdi bu karışıklığı netleştirmeden, bu denyolar gelip kapımı kırıp benim değerli eşyalarımı alıp gidecekler mi yani? bu nasıl bir haktır? ("türkiye abi ne bekliyorsun ki" diyeceğinizi tahmin ediyorum ama olsun, insan yine de bir mantıksallık istiyor..)

benzerini gazetede okumustum. baskasının esyalarını haczetmişlerdi.

  • all girls dream  (29.09.14 17:16:22)
avukata ihtarname gönderin noterden ki daha sonra bilmiyorduk demesin.

hiç değilse e-posta gönderin ki elinizde avukata bilgi verdiğinize dair kanıt olsun.

adreste sizin oturduğunuzu ve borçla bir ilginizin olmadığı bile bile haciz yapmamaları gerekiyor.
  • m e l t e m  (29.09.14 17:17:54)
iyide mernis vardi hani?

adresiniz guncel değil mi?

nufus mudurlugunde bu adresde baskasi gozukuyor olabilir mi?

tahmin ediyorum ki bankanin elindeki adres ile degil, tc kimlik no sisteme girildiginde cikan adres e gore islem yapilir.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (29.09.14 17:40:34)