Uzun saça kıymak

2.5 senedir hiç kestirmediğim saçımı, dökülmeler fazlasıyla arttığı için kestirme kararı almak üzereyim; fakat sanki hayatımın en önemli kararını alacakmış ve pişman olacakmış gibi hissediyorum hahahaha. diğer taraftan, bu şekilde devam ederse kel kalmaktan da çekiniyorum. özellikle daha önceden uzun saçına kıymış erkek arkadaşlar mevcutsa, beni biraz rahatlatın hacı.

benim cok iyi gorunmedigi icin kestim, yoksa hayatta kesmezdim.

evet kisa sac cok rahat, yikamasi kurutmasi vs dertleri yok ama uzun sac gibisi de yok. yakisiyorsa kestirmeyin, uclari falan aldirin.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.09.14 12:42:02)
memnun olmasına memnunum da; dediğim gibi dökülmeler böyle giderse kellik yakındır. tek çekincem o.

  • doktor bey  (29.09.14 12:44:31)
Saçım 11 yıldır uzun.
Her yıkanmada duş altında tarıyorum. (Aşırı kıvırcık ondan anca böyle açılıyor.)
Fırça mutlaka saçla kaplanıyor. Bir tomar saç atıyorum.
Saçlarımı haftada 2 yıkamaya çalışıyorum. (Fazlası daha fazla dökülecek diye korkutuyor.)
  • quaker  (29.09.14 12:47:48)
uzun saçla çok süper karizma olan milyonda birlik kesimden değilsen kestir hacı. ben 6 yıllık saçlarımı kestirmiştim, pişman değilim keşke daha önce kestirseymişim. Cidden çok güzel saçın yoksa kısa saç erkeğe daha çok yakışıyor.

  • r_u_h  (29.09.14 12:48:47)
benim de aynı şekilde duşta tararsam açılabiliyor ve sonuç aynı oluyor.

  • doktor bey  (29.09.14 12:49:42)
@r_u_h görüntü bakımından problem yok benim için ama işte bu kadar süre sonra ikilemde kalıyor insan.

  • doktor bey  (29.09.14 12:50:57)
Cok zor bir karar iyi bilirim. Ne diyeyim simdi sana? Kuafor koltuguna oturdugumda bile hala tereddutteydim:) Ama cok sikintili sacim var, bakimi zor oluyordu kurtulmak zorundaydim.

  • delifaruk  (29.09.14 12:51:05)
@delifaruk hahaha benim de öyle olacak gibi görünüyor, birazdan arayıp randevu alacağım ama koltukta iş değişebilir.

  • doktor bey  (29.09.14 12:52:53)
saçın uzun olmasıyla kelleşme arasında bir bağlantı var mı emin değilim fakat genel olarak aşağı yukarı aynı dökülme saçlar kısayken de olacak eğer kelleşme varsa. kelleşme değil de koparak dökülmeyse sadece saç uzun olduğu için dikkatini çekiyor eline,tarağa falan gelenler.

  • r_u_h  (29.09.14 13:09:27)
türkiye'deki en marjinal death metalci karı bile erkekte kısa saçı seviyor uzun saça nazaran. karı kız konusunda hassassan kısa kestir.

  • baldur2  (29.09.14 13:12:26)
6 sene sonra kestirdim. hala arada hayıflanırım. iş güç olmasa yeniden uzatırım da işte napacaksın olmuyor belirli bir dönemden sonra.

  • argent dawn  (29.09.14 13:56:55)
kestir gitsin ya pişman olmassın.

  • all girls dream  (29.09.14 14:08:23)
Kestirme. Ben kestirdim çok pişman oldum. Gerekirse saç bakımına ayırdığın parayı artır yine de kestirme. Derim ben.

  • teminki  (29.09.14 14:24:28)
beni gezi parkında otururken travestiye benzettikleri için kestim. akabinde bi süre mutlu oldum. sonra dedim lan ben manyak mıyım? sakal bırakaydım dengelerdim saçlara yazık oldu.
türkiyede sarışın uzun saçlı erkek olmak zor lan.

dökülme uzunluğuyla alakalı değildir tabii ama bi seviyeden sonra dökük saç uzunsa çok tuhaf görünebiliyor. o tuhaflık sınırına kadar kesmemek lazım aslında.
  • namus ninjası  (29.09.14 14:28:28)
Valla ben sacim dokuluyor diye bir kez kiydim kestirdim. Sonra bir daha 2 ay sonra.. sonra pisman oldum. Yine uzattim..

Yine cok dokuluyor. Olsun. Dokulsun. Torunlarima cok uzun sacliydim gencken derim. Bence kestir pisman ol. Uzat.
  • ibomiu  (29.09.14 14:44:45)
ben 7 senelik saçı askerlik için kestirdim. kısa saç acaip rahatmış bunu öğrendim. ama hala özlüyorum uzun saçlarımı /:

  • spirit crusher  (29.09.14 16:06:25)
hayatım boyunca saçıma jöle türevi şeyler sürmedim. banyodan sonra saç kurutma makinesiyle bile kurutmadım yakıyor saçı diye. ne her gün yıkayıp kökleri kuruttum, ne de günlerce yağlı gezdim. 2-3 güne bir yıkadım. abidik gubidik şeyler kullanmadım. kepek vs. yok. yaşım 22

ama gel gör ki saçım dökülüyor.

hülasa, döküleceği varsa dökülür. kestirmeyle kurtulamazsın. kısayken döküleceğine, uzunken dökülsün.
  • icim urperiyor  (29.09.14 18:19:43)
bir kadın olarak ergenken uzun saçlı erkekleri beğenirdim ama yaş 20'nin üstüne çıktıktan sonra resmen uzun saçlı adamlardan tiksinmeye başladım. kimseye yakışmıyor bence. ve tanıdığım çoğu kızla bu uzun saç mevzusunu tartışmıştık. bir kişi de bence çok güzel demedi. bizim cinsiyette kimse sevmiyor. haberiniz ola. kestirin gitsin acilen.

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (29.09.14 18:30:04)
karı kız kısa saçı sever, viking genlerin yoksa yani saç rengi ve şekli, vücut yapın ve cüssen yetersizse doğal seçilime kurban gidebilirsin.

  • sir dupre  (29.09.14 18:50:16)
5 senelik saçlarımı kestirdim aynı sebepten uzunken belli olmuyormuş baya kelmişim :) sonuç olarak 1 sene geçti üstünden kellik daha çok yakıştı en azından öyle diyolar kafam rahat denir ya hakkaten öyle ne tarama ne hergün yıkama derdi var kestir gitsin rahatlarsın

  • Humanimal  (29.09.14 19:04:43)
4 senelik saçımı kestirdim. pişmanım. tek güzel yanı duş süresini yüzde 60 kısaltması.

  • ya ben lan neyse  (29.09.14 19:09:26)