bir küçük linkedin meselesi

linkedin'e üye değilim; fakat çok seyrek kullandığım bir e-mail adresime hiç tanımadığım bir sosyal medya uzmanı tarafından linkedin aracılığıyla davet gelmiş, anlam veremedim.

linkedin'e üye olmasak da böyle alakasız davetler alabiliyor muyuz yoksa işin içinde başka bir iş mi var, birinin benim e-mail adresimle linkedin hesabı açması gibi? gerçi öyle olsa benim e-mail adresime bir onay e-mail'i gelmesi gerekmez miydi? bir an "hesabım mı hacklendi yoksa?!" diye bile düşündüm de sonra vazgeçtim bu fazla paranoyakça düşünceden hehehe :) şaka bir yana, üye olmadığım bir siteden davetler almak hiç hoşuma gitmedi :/

not: sosyal medya, marketing vb iş alanlarıyla alakasız biriyim.

gelen muhtemelen linkedine üye ol sonra da arkadaşım ol daveti şeklinde bir mail olmalı. bir şekilde bir mail listinde ya da bir ağdaki arkadaşları arasında vs. bulunuyorsanız böyle bir davet yollayabilir.

  • copadam  (29.09.14 00:08:40)
üye olduğun siteye davet etmezler ki zaten. aynstayn was here!

linkedin davet konusunda çok saldırgan. ona buna davet gönder hemen o da gelsin numaraları yapıyor. sen de arkadasının mail listesinde olunca sana da isteyerek ya da yanlıslıkla göndermistir. korkma.
  • ufukcel  (29.09.14 00:14:48)