[]

kedisi olan abilerim ablalarım bi baksanız

kedimin sırtında deriyi gösterecek kadar tüy dökülmesi var deride kızarıklık,yara vs. yok tüyler tutam halinde dökülmüş tek tek dökülmeler degil mantar aşısı pire damlası yapılı. veterinere gidecek ama önce burda da sorayım dedim neden olabilir
sürekli kuru mama ile besleniyordu ama anne babam her isteyince tavuk eti verdiler 1 aydır bu olabilir mi?. sorun yapan şeyi bulursam ne kadar sürede çıkar tüyler geri? 
tavuk eti kimi kedilerde fazla yiyince, deri problemleri yapabiliyor. beslenmesine dikkat etmeye başlayın.
benim kedinin de tasma tahriş alerji yapmıştı boyun bölgesindeki tüyler dökülmüştü, tasma çıkarılınca 1 ayda yaklaşık eski boyuna geldi tüyler. bir de sorun anlaşılıp geriye sadece tüylerin uzaması sorunu kalınca, eczaneden balık yağı kapsülü alın, ucuz bir şey zaten, iğneyle kapsülü delip mamasına sıkın, tüylerin uzamasını hızlandırıyor.

  • alice practice  (27.09.14 13:41:01) 
Tavuk eti egzama yapıyor kedide. Bizim sıpada da olmuştu. Hassas derili kediler için mamalar var, ondan yemesi lazım. Bir de veteriner bize baticon vermişti açık yerlere sürmek için. Muhtemelen aynı şeydir. Şimdi hiç tavuk vermiyoruz, bir derdimiz yok.


  • alicia dominica  (27.09.14 19:44:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.