Burada Dublaj mı Var?

www.youtube.com muzaffer tema ( sağdaki, doktor olan ) dublaj mı yapılmış?

zannetmiyorum. o cumleleri izleyenleri rahatsiz etmeyecek sekilde kuracak derecede ingilizcesi vardir muhtemelen. birkac sene abd'de yasiyor cunku. bu sure zarfinda da once new york'ta ufak tefek isler yapiyor. sonra hollywood'a gidiyor. orada iki film ceviriyor. joan fontaine'le meshur bir fotografi var. o donemi her anan o fotograftan bahseder. gecenlerde eski bir dergide okumustum. onu da bulursam buralarda editlerim cevabimi.

ek: haziran 56'da new york'a gidiyor. burada birkac iste calisiyor. sonra turk basin konseyinin verdigi bir kokteylde spyros skouras'la tanisiyor. o kendisini hollywood'a davet ediyor. temmuz 57'de hollywood'a gidiyor. burada iki filmde rol aliyor. eylul 58'de amerikali bir kadinla evleniyor. haziran 59'da da turkiye'ye geri donuyor.

bunlar ses mecmuasi'nin 24 subat 1962 tarihli 14. sayisindaki muzaffer tema'nin amerika guncesi kesitinin ana hatlari.

ek2: "...bir sene sonra da (56'da oluyor) meshur amerika yolculuguna cikti. fakat yeteri kadar lisan bilmedigi icin once lisan dersleri aldi, kendisine orada necla etes ve sermi oz adindaki gazeteci yardimci oluyordu. 1957'de newyork'tan hollywood'a gecip fox sirketi ile iki senelik kontrat imzaladi..."

7 gun (hurriyet'in pazar ilavesi) 29.sayi, 15.06.1969
  • John Finn  (08.10.14 02:54:44 ~ 05:40:08)