TTnet ip blokları kara listede

iki gündür bir çok yere attığımız e posta spam olduğu için geri dönüyor. sorunu biraz araştırınca ttnetin bir çok ipboğunun kara listeye alındığını öğrendim. bir iki listeden e posta atarak çıktım ama bir tanesi cevap olarak ttnet le görüş spama göz yumuyo diyor. bu sorunlardan kurtulmak için bir whitelist filan varmı kayıt olunabilinecek yada başka ücretli bir çözümde olabilir

Toplu email gönderiyorsanız, spam kategorisine girdiği için ipniz bloke edilir. Hatta durum yasadışıdır. Şikayet edilmesi durumunda başınız ağrıyabilir.

Eğer mailleriniz spam değil ise, TTNet ile görüşmeniz en mantıklısı olacaktır.
  • tcp0203  (15.07.09 13:18:57)
10 kişilik bir ofis ve günde 20 ile 50 arasında dışarı e posta atılıyor ve bunlar yazışma herhangi bir spam öğesi içermiyor listlerle yazıştığımda sizde bir sorun yok ama ip bloğu listede ttnetle görüşün diyorlar en iyi ttnet ile görüşmek sanırım

  • zengec  (15.07.09 13:25:17)
www.mxtoolbox.com adresine git, oradan ip' ni arattır. bakalım hangi black listler de varsın. oradaki bazı listelerden kendini çıkarabilirsin, bazıları da para istiyor.
bu sorunlarla uğraşmamak için türk telekom dışındaki başka bir internet sağlayıcıya geçmeni tavsiye ederim. zamanın da aynı sorun bende de sürekli oluyordu, netone' a geçiş yaptıkttan sonra rahatlamıştık.

  • erzi  (15.07.09 14:07:24)
netone turknet in sanırım. aslında en mantıklı çözüm bu gibi duruyor. başka önere bileceğiniz sağlayacılar varmı ?

  • zengec  (15.07.09 14:19:53)
para sorun değilse borusan' ı tavsiye ederim.
onun haricinde, doruk.net' de iyidir.

  • erzi  (15.07.09 14:44:30)