Bacağıma ne oluyor?

Fotoğrafta çok net gözükmüyo sanırım ama anlatayım. Dün gece eve geldim, daha üstümü değiştirirken yaklaşık 2 dakika içinde bacağımın üstü acayip kaşınmaya başladı. Kaşırken bi baktım pıt pıt pıt diye bu fotoğrafta gözüken noktacıklar çıktı. Bikaç dakika ölümüne kaşıdıktan sonra hemen duş muş vs derken 15-20 dakika içinde kaybolmuşlardı.

Sabah baktım görünürde hiçbi şey yoktu ama biraz önce yine kaşındı bacağım (noktacıklar yok bu sefer).

Ne olabilir bu ya? Böcek möcek yürüdü desem, dediğim gibi tam dışardan gelmiştim, üstümdeki pantolondan böcek geçmesine pek imkan yoktu. Dün yediğim şeyler standarttı.
Soğuk alerjisi diye bişey var mı mesela? Dünkü kaşıntımla bugünkünün tek ortak noktası "dışarıdan" gelmiş olmamdı. Önümüzdeki bikaç gün doktora gidebilme ihtimalim yok. Ne diyosunuz?

bu aralar içkiyle aran nasıl?

  • loveinaflipbook  (24.09.14 09:16:00)
Dün bira içtim ama normalinden çok daha az içtim aslına bakarsan :/

  • pandispanya  (24.09.14 09:17:17)
bir karaciğerden şüphelendim, bir de dün hava soğuktu, kışlıkları/mevsimlikleri çıkarıp ilk defa giymiş olabilir misin? öyleyse kıyafetlerin beklediği yer, en son yıkandığı deterjan vs ile de alakalı olabilir.

o da değilse susuyorum.
  • loveinaflipbook  (24.09.14 09:21:57)
Benim de aklıma karaciğer geldi ama içkiyle ilgili olarak daha önce hiç bu tarz bi reaksiyon göstermedim. Bi de üstüne üstlük dün gerçekten az içtim. Pantolondan da olduğunu sanmıyorum, çünkü hem sık giydiğim bi kot hem de ondan olsa tüm gün kaşınmam gerekirdi. Oysa bütün kaşıntı ve kabarcıklar son bir iki dakika içinde oldu.

  • pandispanya  (24.09.14 09:25:04)
Cok ciddi olmayan bir tur alerjiye benziyor. Yuzunde birsey cikmadi degil mi?

  • delifaruk  (24.09.14 09:29:46 ~ 09:32:15)
Hayır yüzümde bir şey çıkmadı :/

  • pandispanya  (24.09.14 09:30:16)
Korkacak birsey yok bence. Bana sarapdan olmustu, 1 hafta kasindim:)

  • delifaruk  (24.09.14 09:32:02)
içkiyi biraz fazla kaçırınca aynısı bana da oluyo. gördüm yine kaşınmaya başladım!

  • justinho26  (24.09.14 09:44:35)
Ama içkiyi fazla kaçırmadım ya ühü. 2 bardak bira içtim hepi topu. Normal zamanda bunun en az 3 katı içerim, dün canım istemiyodu. Artık hep böyle mi olacak, 2 birada cortlayacak mıyım?

  • pandispanya  (24.09.14 09:54:43)
bana hep olur. içki içmiyorum. ben strese bağlıyorum ama.. cevabını bulursan buraya da yaz pls.

  • manuel mandalina  (24.09.14 10:20:21)
(bkz: ürtiker)

  • trolleybus  (24.09.14 10:26:44)
Abisi orda bi bacak daha çıkabilir, dikkat et

  • kalemtrash  (24.09.14 10:28:01)
Belki olay da Picasso'nın "Bu resmi üç dakikada değil, elli yıl üç dakikada yaptım" demesi gibi bir şeydir. Yani dünkü iki bira bardağı taşıran damladır. Normaldeki çok biralardan sonra artık vücut o son bira ile "Yeter be" demiştir belki.

Kaşıntı hakkında bir fikrim yok ama herkes alkol ve karaciğere yorunca ve normalden az içtiğini söyleyince bu aklıma geldi.
  • aychovsky  (24.09.14 10:29:47)
aychovsky, yok devamlı içen bi insan değilim, sadece içtiğim zaman vücudum 2 biradan çok daha fazlasına uyumludur, hiçbi sorun yaşamadım bugüne kadar demeye çalışmıştım.

Şimdi ürtiker'i araştırmaya başladım ve en yakın ihtimal bu gibi geliyor. Geçen hafta avuçlarım da çok kızarıp kaşınmıştı, şimdi hatırladım. Pfff.

EDİT:

Ürtikerin de fotoğraftaki halleriyle alakası yok gerçi. İçi su filan dolmamıştı, sinek ısırığı gibiydiler daha çok. Evet iyice karıştı kafam :D

Ben hala soğukla ilişkilendiriyorum sanırım. Şu an hiç kaşınmıyorum mesela birazdan dışarı çıkıp kendimi deneyeceğim.
  • pandispanya  (24.09.14 10:32:13 ~ 10:36:22)
hala devam ederse ya da tekrarlarsa uygun zamanda doktora git bi test falan yapsınlar.

  • justinho26  (24.09.14 10:38:01)
OHA! Tamamen uydurmak için "soğuk ürtikeri" diye bişey yazayım dedim google'a! Varmış öyle bişey! Omg buldum resmen!

  • pandispanya  (24.09.14 10:41:10)
aslşdkjaşdjk sakın doktora gittiğinde böyle söyleme, uyuz oluyolar :D

  • loveinaflipbook  (24.09.14 10:46:42)
Buzla uygulanan testi varmış, akşam onu yapıcam kendime :D 10 dakika buz tuttuğum zaman derim reaksiyon gösterirse muhtemelen soğuğa alerjim var demek olucak. Ona göre giderim artık. Ödüm koptu, neyse soğuk alerjisiyse nispeten iyi.

  • pandispanya  (24.09.14 10:50:00)
Yeah, soğuk alerjisi olduğu kesinleşti. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler. Lanet olsun bu hayat.

  • pandispanya  (25.09.14 10:48:28)