İş yerinde kahvaltı?

Üstünüze afiyet ne yiyorsunuz işte sabahları?

Hem pratik olsun, hem sağlıklı besleniyim istiyorum.

Simit, poğça, börek, ekmek hayatımdan çıkardım.
Bir dönem yulaflı müsli yiyordum, yok glikoz şurubu, yok işlenmiş gıda dediler, ayrıca kilo vereceğime kilo aldım, onu da geçelim.

Sağlıklı yiyecek bir şeyler bulamıyorum resmen. Yumurta haşlayıp yiyemem, çok erken çıkıyorum evden.
Bu dönem (2 eti form arası karper peynir)x2 formülünü uyguluyorum.

Başka çözüm önerileriniz?

karper peynir kaç kalori haberin var mı:) 3 dakika yumurta haşlayamıyorsun burdan gelecek önerileri hazırlamak için de uygun vaktin olmayacaktır muhtemelen. ben evden 6:45'te çıkıyorum. 6da kalkıyorum ve salatalık/domates/peynir/zeytin muhakkak yiyorum. az ekmek tüketiyorum, şekerli şeyler tüketmiyorum (reçel, bal). tok tuttuğu için biraz sütle müsli yiyorum.

  • mula  (22.09.14 20:36:12)
mini minnacık kokteyl domateslerden alıyorum,
bir buzdolabı poşedine peynir, diğerine ise domates, salatalık, nane koyuyorum.
Misler gibi.
  • michael_knight  (22.09.14 20:38:48)
@mula valla kala kala karpere kaldım işte sen düşün :)

evden 6:45 te çıkıyorum ben de, o saatte bir şey yiyemiyorum istesem de.
yumurtayla olayım da haşlama kısmı diil, ancak rafadan yiyebiliyorum, o halde işte yiyemem sanırım :)

bilemedim.

duyuru bana kahvaltı bul allahsız!
:D
  • su olsam ates olsam  (22.09.14 20:39:49)
kepekli ekmeğe beyaz peymnirli domatesli tost :) Yağsız yapınca fena bir çözüm değil.

  • nuka cola  (22.09.14 20:43:42)
5,30'da kalktığım için akşamdan hazırlıyordum.
2 haşlanmış yumurta
1 adet iki tam buğday ekmeği dilime arasına konmuş salam peynir
1 adet iki tam buğday ekmeği dilime arasına konmuş fındık veya fıstık ezmesi, tereyağ, bal.

hafta sonları tatilken, omlet, kuru üzümle yulaf ezmesi, varsa yeşillik, domates, peynir, zeytin, bal, tereyağ, reçel.

edit: yumurtayı evde yiyorum, diğerlerini ofiste.
  • baldur2  (22.09.14 20:45:24 ~ 20:52:59)
nasıl ofislerde çalışıyorsunuz siz beyler,
her yeri yumurta kokutacaksınız

  • michael_knight  (22.09.14 20:48:06)
cocuklarin beslenme cantalarina kydugu iki tarafli kaselerden aldim.

evden cikmadan once salatalik ve domates dogruyorum kup kup

bir kac zeytin ve bir dilim beyaz peynir sigdiriyorum.

pogaca acma falan yemiyorum. varsa bir dilim ekmek aliyorum yoksa ekmeksiz cayla yiyorum sabah. isyerinde pc basinda sabah rutin isleri yaparken ufak ufak atistiriyorum
  • exlibris  (22.09.14 20:50:07)
Sabah 5'de kalkıyorum. Tereyağına bir yumurta, peynir, bal, çay ve biraz da ekmek.Bu kadar erken kahvaltı olunca öğlen tam kararında acıkmış oluyorum. İşyerinde kahvaltı yaparsam öğlen yemek istemiyorum ama sonrasında acıkma ihtimaline karşı tok da olsam zorla yiyorum.Bu da insanda sıkışma yapıyor ve öğleden sonra uykum geliyor.

Sanki çok zaman alacakmış gibi geliyor ama öyle aman aman bir zaman almıyor.
  • Evocati  (22.09.14 20:50:34)
Benim isyerinde musait mutfak-kafe arasi bir yer oldugu icin benim yontemim yumurta pisirme makinasi ile isyerinde yumurta pisirmek...akari kokari olmadan bir seferde bir kac gunluk yapabilirsin...buzdolabi varsa biraz da kasar peyniri tamamdir...

  • portishead  (22.09.14 20:52:15)
@michael_knight; tabii yaa cherry domates, nası da düşünemedim! saolasın :)
domates sulu sulu götüremem akar falan diyodum..
yanına beyaz peynir, bikaç zeytin, salatalık, budur!

bugün migrosta lavaşkiri (her nasıl yazılıyorsa) 24 lü karperi beslenme kabı hediyeliydi heheh ona koyarım :))

herkesler ne güzel mükellef kahvaltılar yapıyormuş valla özendim :)

tişikkirler duyuru, oh afiyetler olsun hepinize, yarasınnn!!! ;)
  • su olsam ates olsam  (22.09.14 20:53:38 ~ 20:56:40)
ofiste en üst katta restoranımız var. sabahları iki yumurta 1 dilim beyaz peynir domates ve maden suyu ile kahvaltı yapıyorum.

  • [silinmiş]  (22.09.14 21:07:37)
ne kadar iğrenç hayatlarınız var. 5'te 6'da kalkıyorsunuz. büyük şehirde yaşamak için bunca çileye katlanılır mı be ya

  • ludovico  (22.09.14 21:16:33)
sabah rutinim;

1) uyanınca; 2 haşlanmış yumurta + fıstık ezmesi + yulaflı müsli
2) spor
3) spordan sonra protein tozu
4) ofise vardığımda yemek için evde hazırladığım kaşarlı + salamlı sandviç
  • juninho77  (22.09.14 21:25:22)
nesfit'in gevreklerini yoğurtla karıştırıp yiyorum

  • sheridans  (22.09.14 21:39:05)
Yumurta haşlama makineleri var. Onlardan al işe. Dolaba da peynir at. Domates, salatalık, zeytin vs. de koyabilirsen oldu bitti.

  • arnold schwarzeneger  (23.09.14 09:28:00)