ev geçimi

Hey gidinin güzel insanları, tekrar merhaba

kalemlere ayırmak suretiyle kişi sayısıda vererek bir evin aylık masrafları nelerdir, ne kadardır?

elektrik şu kadar, su şu kadar, internet var şu kadar, mutfak masrafı şu kadar, şu kadar kişiyiz gibi.

şu kadar teşekkür ediyorum.

Almanya'da oturuyorum pasa, kiyaslama yaparsin diye yaziyorum. tek kisi yasiyorum

550 euro kira
170 euro aidat (isinma ve su dahil)
30 euro internet
50 euro Elektrik
50 euro cep telefonu-iphone hikayesi
350-400 euro civari da mutfak deterjan sampuan her sey dahil masraf

lan benim tasarruf etmem lazim. niye edemiyorum. disarida cok yeme iste. burdan bu dersi cikartalim
  • bandini  (21.09.14 18:30:20)
tek kişi, izmir.

520 kira.
elektrik 50, su 35, internet 25 (ortak alt kat ile)
doğalgaz 10 lira civarı (kışın 80 diyelim ortalama)
aidat 25
telefon faturamı ailem ödüyor ne kadar geldiğini görmüyorum.
mutfak da sana kalmış, ne yediğine göre değişir ancak evin temel ihtiyaçları (gıda&temizlik) minumum 300 eder bence.
  • iste o kavunici balik  (21.09.14 19:09:46)