aşti'den hacettepe ünv ulaşım

Tam adres şu; h.ü. yıldız amfi binası beytepe kampüsü.

H.ü hacettepe'dir diye düsündüm ama...
7 gibi aşti'de olursam 9da olan sınavıma yetişir miyim? Ulaşım nasıl olur o saatte?

erken saatte trafik açık olur ama aştiden sıhhıyeye gitmelisiniz bunun için de ankaray metrosuna binip kızılayda inin, sonra turuncu metroya yani batıkent metrosuna binin, hemen 2. durak sıhhıye sonra. ordan beytepe otobüsleri kalkıyor, nerden tam bilmiyorum ama sorarsınız gösterirler. okulun içini de bilmiyorum, onu da başkasına sorun :)

  • fancy pants  (19.09.14 09:37:43)
aştinin önüne çıkın ve eskişehir yolundan geçen herhangi bir dolmuşa binin (sincan falan geçiyor). daha sonra armadada inin (bu mesafe görünürde 300 mt falan ama yürümeye kalktın mı 20 dakika falan sürüyor :)) üstgeçitten karşıya geçip metroya binin. beytepede inin. metro çıkışından otobüse binip kampüs içerisine nefasetle ulaşın. toplm 1 saat falan sürebilir beklemelerle...

  • episantr1  (19.09.14 09:50:49)
episantr1 +1

fakat o bindiğin sincan dolmuşu var ya, beytepe metro durağına kadar gidiyor, metro aktarması gereksiz.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (19.09.14 11:03:35)
Ya hocam, aşti den ankaraya biniyorsun, kızılay durağında iniyorsun. metro oklarını takip ediyorsun. çayyolu metrosuna biniyorsun (koru) yazar. onunla da beytepe durağına geliyorsun, aktarma ile kampüsün içine giriyorsun, ya da otostop falan yap. Ama 7 den biraz önce aştide olabilsen daha garanti olur gibi.
Üstteki tariflerde dogru, ama tam mesai baslangıc saatlerinde eskişehir yoluna falan düşeceksin ki, risk olabilir. Benim dediğim şekilde tamamen yer altından beytepe girişine kadar gidiyorsun.

  • primetime  (19.09.14 11:41:49)