Yurt Dışından Ürün Getirtme - Güvenilirlik

Yurt Dışından Kulaklık getirtmeyi düşünüyorum. Daha önce yurt dışından hiç alışveriş yapmadım. Örneğin şu amazon link ne kadar güvenilirdir bilgi sahibi olanlar bi yorum atabilir mi:

www.amazon.com

TÜrkiye fiyatıysa

www.kliksa.com

biraz zorlasan 2 kat fark var. Ne yapsam ki

benim bildiğim kadarıyla belli bir ücret limitine kadar ( ki bu da 75 euro diye duymuştum en son) aldığın ürünleri getirtebiliyorsun. fazlasını da getirtebilirsin tabii ama gümrükte takılıyor bu ürünler yine de gidip %18 vergi ödeyip teslim alma imkanın var.

bir fikir verebilmek adına yazıyorum.
  • naberabi  (19.09.14 01:08:23 ~ 01:08:42)
Amazon'dan sadece kitap getirtebiliyorsun diyorlardı en son.

  • otonom  (19.09.14 01:10:10)
amazondan kitap/ dvd alınabiliyor sadece

  • utkucbkc  (19.09.14 01:24:33)
gayet güvenilir. millet sadece kitap-dvd alınır demiş ama ben şarj aleti almıştım. eğer alamayacağın bir ürünse zaten satın alma kısmında dediğin adrese gönderim yapmıyoruz diyor.

  • trajikomix  (19.09.14 01:30:18)
amazon linkleri cok güvenilirdir, eu sitelerinden bulursan bir link ve fiyat hala tatmin edecek gibiyse gelen giden bol, burdan sorusturun varsa arkadas en temizi. gitmisken alip gelsin.

  • wiillii  (19.09.14 01:46:54)
ben eşşek kadar oyuncak getirttim. 330$ fiyatı vardı. türkiyede sadece bir yerde 1000liraya satılıyordu. bir ayda geldi ama olsun, geldi.

  • klassno  (19.09.14 01:53:34)
amazon o ürünü türkiye'ye göndermiyor şimdi denedim.

ancak türkiye'ye gönderim yapan başka bir sitede bulursan alabilirsin. gümrük sınırının (100 dolar) altında oldugu için sıkıntı olmaz.
  • halitkin  (19.09.14 02:07:45)
ebaydan çok alışverişyaptık 100 dolar sınırını kolla hiç sorun çıkmadı

  • karoyedili  (19.09.14 05:25:26)
Amazon Turkiye'ye sadece kitap gonderiyor:) Daha guvenilir ve tanidik bir site icin: modatokyo.com

ozel siparisle urunu gosterirsen, hemen geri donus yapiyorlar. ben birkac kez figur getirtmistim. sorunsuz geliyoo^^
  • heygidim  (19.09.14 06:09:13 ~ 06:16:29)
Merhaba,

Öncelikle şu noktayı düzeltelim bazı arkadaşlar 100 dolar demişler fakat sınır esasında 75 Euro ve bu sınır eşyanın ithalatıyla ilgili değil vergi alınmama sınırı. Standart posta yoluyla göndertirseniz 75 Euro üzerindeki eşyalar posta gümrüğünde takılır ve posta gümrüğüne (örneğin istanbuldaki topkapı'da) giderek fatura kıymetinin %20'si oranında vergi ödeyerek eşyayı teslim alabilirsiniz. Eğer hızlı kargo yoluyla UPS/DHL vb. göndertirseniz ve 75 Euro'nun üzerindeyse gümrükte takıldığı takdirde ordino ücreti (yaklaşık 150 TL), gümrükleme ücreti, vergi, ardiye (depolama) gibi bir çok maliyet biner ve astarı yüzünden pahalıya gelir.

İthalatı yasak olmayan (sporcu gıdaları, cep telefonu vb.) gibi her türlü ürünü hızlı kargo ve PTT kargo (posta) yoluyla getirtebilirsiniz.

Ben bir müddet önce amazon'dan aşağıdaki linkte görülen kulaklığı aldım, o zamanlar fiyatı tam 75 Euro'ya denk geliyordu hiç bir sıkıntı olmadan bana ulaştı.

www.amazon.com

Not: Gümrük müşaviriyim
  • 9uncu nesilim ama para bende  (19.09.14 09:36:37)
"This item does not ship to ISTANBUL, Turkey. Learn more"

amazonun istanbula gönderdiği ürünler de var ama, satıcıyı amazon seçin görürsünüz o zaman.
  • kyha  (19.09.14 09:51:33 ~ 09:52:58)
@kyha o satıcıyla alakalı, bazı satıcılar türkiye'ye ürün gönderdiklerinde gümrükte takılma vb. sıkıntıyla karşılaştıkları için türkiye'ye gönderim yapmayı tercih etmiyorlar.

  • 9uncu nesilim ama para bende  (19.09.14 09:58:06)
bu arada posta gumrugu (istanbul'daki) artik basaksehir'de. oldukca ters kacabilir, yine de gumruge gidip yeni gelmis esyayi almanin heyecani baska.

  • disq  (19.09.14 22:05:54)
bir de madem kulaklik alinacak bu kategorideki yazilar okunasi: thewirecutter.com

  • disq  (19.09.14 22:07:45)