kafam çok karışık

bu sene kpss'ye hazırlanacağım. ama dershane konusunda kafam hala karışık. zaten kayıt olmak için yeterince geç kaldım bu kafa karışıklığı yüzünden. izmir'de önerebileceğiniz kpss a grubu için bir dersane var mı?
sadece iktisat , işletme, maliye, muhasebe ve hukuk derslerini almayı düşünüyorum genel yetenek ve genel kültürü evde de halledebileceğimi düşünüyorum.
bir de ben buca'da oturuyorum. bucada da kpss için dersaneler var (karacan, ihtiyaç , doğru statü gibi) ama onlar hakkında da nette bazı olumsuz yorumlar gördüm. iyi dershanelerin çoğu da konak'ta. ulaşım rahatlığı için çok iyi olmasa da buca'dakilerden birine mi gitsem diyorum. elimde yargı ve murat yayınlarının 2014 kpss için kaynakları var. yani biraz da motive olmak konu takibi yapmak için gitmeyi düşünüyorum. şu 1 haftada da bu işi çözmek istiyorum. kafam ciddi manada karışık nereye gitmem ne yapmam gerektiği hususunda.

dersaneler işletme dersi vermiyolar çoğunlukla. puan hesaplamasında çok faydası yok diye.

dersane işini de millet aylarca araştırıyor ya. yani ihtiyaç türkiye çapınca duyulmuş bi dersanedir ama senin ordaki şube bok gibidir. bunu öğrenmek lazım. tek tek hocaların adını öğrenip nette araştırmak lazım. birilerinin gerçekten tavsiye ettiği, kefil olduğu yeri bul bence. yoksa kepaze edebilirler seni.

ayrıca dersaneye gitmesen de olur onu belirteyim. gerçekten çok çalışkan bi insan değilsen, dersanede o kadar ders dinledikten sonra evde süper konu tekrarı yapabileceksen git. yoksa dersanede dinledim evde test çözdüm ile olmuyor o olay.
  • elorelia  (19.09.14 00:13:31)