Dsmart - Turksat4a Geçişi

Dsmart uydu alıcısında mesaj çıkmıştı geçişte sıkıntı olmaması için 1 numaralı kanalda kalın diye. Kaldık. Kanallar gelmemiş. Hiç bir kanal yok şu an tv de. Kanal menüsüne bile ulaşamıyorum. Bu Dsmart kendisi mi geçecek. Yoksa biz bi müdahale yapacak mıyız ? Nasıl çözdünüz bu sorunu uydu kurtları.

Fişini çekip 10 saniye bekleyip tekrar cihazı çalıştırın.

  • teknikekip  (18.09.14 14:49:34)
bu sabah aynı problemi yaşadım ben de. küfredip kapattım. bu şekilbaz hareketime rağmen içten içe açtığımda düzelmiş olmasını umuyorum.

  • naberabi  (18.09.14 15:41:01)
Ben dediğiniz gibi yaptım ama hiç bişey değişmedi. "Kanalda sorun var yada sinyal yok. Sinyal kablosunu kontrol edin" diyor hala.

Evde iki tane uydu alıcı var. Dün geceki geçişe kadar herşey normaldi. Geçişte hem dsmart uydu alıcısındaki kanallar hem de normal uydu alıcıdaki kanalların hepsi çalışmaz oldu doğal olarak. Normal uydu alıcıya elle frekans bilgisini girip tarattım o şimdi eskisi gibi çalışıyor. Ama dsmart kendisi geçecek diye biliyorum ben geçmedi. Hala kanalda sorun var diyor bana.
  • maxhoper  (18.09.14 19:18:22 ~ 19:35:38)