Elektrikli Bisiklet Soruları

bu konuda birkaç sorum var.

1. elektrikli bisiklet ile beylerbeyi - etiler arasında her gün gidip gelsem ölmem kaç gün sürer?
2. köprüden geçmek istemesem üsküdar - beşiktaş motoruna / vapuruna bu aleti alırlar mı?
3. ehliyet gerekip gerekmediği konusunda kesin bir bilgi bulamadım, son durum nedir?
4. her şeyden önce bir test etmek için birkaç kere kiralayayım dolaşayım diyorum, geçen gün duyuruda bu şekilde kiralama yapan tanıdığı olan biri vardı ama tekrar bulamadım. nereden kiralamak gerekir?
5. daha önce bu konuda gözlem yapma şansım olmadı, trafikte ne kadar taciz edilirim?
6. bunlar haricinde önerebileceğiniz, aktarabileceğiniz her şeyi dinlemek isterim.

teşekkürler ^^

1- eğer gözünüzü dört açıp ışıldaklarınızı yakarsanız sıkıntı olmaz. unutmayın trafikte bisiklet kaskı eldiven takmak hayatınızı kurtarmıyor. sağlık sigortanız yoksa bu işe kalkışmayın.
2- evet alırlar.
3- gerek yok.
4- elektrikli bisiklet kiralama veren bir firma duymadım. bireysel olarak yapan var mı bilemem.
5- yayayken olduğunuzun 2 katı diyebiliriz.
6- normal bisiklete takılan elektrik motorlarından alabilirsiniz.
  • fukka  (17.09.14 15:52:41 ~ 15:52:45)
elektrikli bisikletlerle ilgili pek fikrim yok ama duyuruyu görünce öyle bi bakayım dedim ve şu haberi gördüm.

gunhaber.com.tr

edit. @freya, dediğim gibi az önce merak edip bakarken haberi gördüm, yanlış yönlendirmek istemem, hevesin kırılmasın iyice araştır derim. Kilimanjaro'nun dediği mantıklı.
  • oldboy  (17.09.14 16:00:44 ~ 16:24:03)
@oldboy teşekkür ederim, gerçekten çok güzel oldu bu haber :(

  • freya  (17.09.14 16:06:22)
@oldboy
Elektrikli motosiklet farklı elektrikli bisiklet farklı bisiklete yokuşlarda vs yardımcı olsun diye çıplak gözle zor anlayacağın bi küçük motor takıyorlar normal pedallıyorsun zorlanınca elektrik veriyorsun...

Sanada tavsiyem düz yolda felan pedallayacaksan al yoksa ben açarım elektriği pedalda neymiş diyosan pek bi numarası olmaz hızlıda biter şarjı...

www.stealthelectricbikesusa.com

Şu sitedekilere yakın bişiler türkiyede varsa veya bulursanız banada haber verin :)

Edit: o haberde 2011 tarihliymiş...
  • kilimanjaro  (17.09.14 16:06:54 ~ 16:08:16)
@fukka ben ortalama olarak şöyle bir şey düşünmüştüm- bit.ly/1p101xF

383942 tane haber var (yorumlarda en son 2014 görünce güncel sandım bi anda) hangisine inanacağımı bilmiyorum sanırım bu zımbırtının satışını yapanlar bilir.
  • freya  (17.09.14 16:39:57)
yok benim önerim elektrikli bisiklet. www.gocciabike.com.tr

sizin istediğiniz alet saçma sapan bir alettir.
  • fukka  (17.09.14 17:26:33)