Karışık Bi Araba Mevzusu

Selam Themis'ler,

2001 tarihinde babamın ülkede olmadığı bi' dönemde babaannem gidip babamın arabayı satıyor. Satıyor da nasıl satış? Noter falan yok ortada, para alınıyor, anahtar veriliyor. Sene 2012 arabanın vergi borçları geliyor babama, karakola gidiyor, savcılığa soruyor, hiçbir şey çıkmıyor. Sene 2014, Borçlar hala bizim üzerimize. Neyse, geçenlerde bi' adam arıyor babamı diyor ki benim evin önünde bi' araba yatıyor, plakasını söylüyor, bizim araba. Devam ediyor, ben araştırdım arabayı size ulaştım, arabayı satın almak istiyorum, ruhsat çıkartma, muayene gibi masrafları beraber ödeyelim, arabayı alalım. Babam da arabanın yerini öğrenmek için tamam diyor, geleyim göreyim arabayı bizim tanıdık kaporta ustasına götürelim. Adam ne gerek var falan filan diye ayak yapıyor. Sonra iki gün aramıyor. Son aradığında da bana 90 tl yolla sana arabanın yerini söyleyeylim diyor, babam da geleyim elden vereyim parayı, arabayı da göreyim diyor.

Olay böyle, peder beyin derdi arabayla suç falan işlenir de başıma kalır korkusu. Benim de derdim arabayı almak. Bu arada arabanın ogş falan hiçbir şeyi yok. N'apılabilir?

Edit: Arabayı bulmak üzere 2011'de savcılığa gidilmiş, haciz kondurulmuş üstüne araba yakalansın diye. Ve bulunamamış.

çalıntı ihbarı yapsanız?

  • inheritance  (17.09.14 14:59:55)
Adam plakadan telefon numarasına nasıl ulaşmış? Bence o işte bir pislik var.

  • zombi  (17.09.14 15:04:41)
çalıntı ihbarı +1. hemen savcılığa gidin suç duyurusunda bulunun.

  • ludovico  (17.09.14 15:05:48)
bu durum polise anlatılmalı. ilgili numara da verilmeli. sonrası savcılık falan.
para yatırmayın bir yere.

  • ykyt  (17.09.14 15:08:00)
Para falan yatırtmam da, polise gitsek 13 yıl neredeydiniz diyecek. Ve babam arabanın mutlaka bi' garajda tutulduğuna inanıyor.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (17.09.14 15:11:27)
Edit: Arabayı bulmak üzere 2011'de savcılığa gidilmiş, haciz kondurulmuş üstüne araba yakalansın diye. Ve bulunamamış.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (17.09.14 15:15:03)
2011 de de gittik ulaşılamadı diyin. ama şimdi böyle bir numaradan bizi arayıp böyle dediler diyin. işte o numaradan belki polis ulaşır.

  • ykyt  (17.09.14 15:16:04)
Seat Ibıza araba. Nereye gitmek gerekir? Herhangi bi' karakola mı dersiniz?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (17.09.14 16:14:29)
bende neden 90 tl istediğine takıldım :) neden 100 değil.

  • jamswety  (17.09.14 16:42:38)