Nakit Avans

Merhaba,
Dün vakıf'dan 100 tl nakit avans çektim. faizi ve işlem bedeli ne kadar oluyor. örneğin bugün ve ya haftaya yatırdığım takdirde ne kadar faiz gelir?

8 lira olması lazım.

  • colorwithnotexist  (17.09.14 12:25:21)
1 haftalık faizi 8 lira mı? bütün ücret ve faizleri dahil şekilde.

  • naylonlee  (17.09.14 12:50:10)
nakit avans dediğiniz şeyi ayrıntılandırın;
1-)ya kredi kartından nakit avans çekmişsinizdir.
2-)ya da vadesiz mevduat hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabınızdan(ek hesap, avans hesap gibi fantastik isimler bankadan bankaya değişir).

ikinci nakit çekim komisyonu almaz. çekilen tutarın yatırıldığı gününe kadar geçen süreye günlük faiz işletir. faizleri %4-5 civarıdır. 100 liranın %4-5'ini hesaplayın, 30'a bölün ve çıkan sonucu kaç günde geri öderseniz o günle çarpın.

birinci çekilen tutarın belirli yüzdesini komisyon olarak peşin peşin alır ancak faizi ikinciden azdır. %2-3 civarıdır. komisyon genelde "%1,5, min 3 TL" gibidir. artı faiz, ikincinin hesaplama yönteminin aynısıdır ve çıkan tutar neti verir.

yani en fazla 4-5 lira faiz ödeyeceksin, 3 paragraf yazı yazdım bunun için. düşün ne kadar sıkılıyorum!
  • cliquot  (17.09.14 13:13:25)
@cliquot teşekkür ederim. Uğraştırdım seni kusura bakma.

  • naylonlee  (17.09.14 13:22:30)