Ne olucak bu suriyeliler?

Tamam eyvallah savaş var ülkelerinden kaçtılar.

Ama her yerdeler, devlet sahip çıkamadı. Türkiyenin her ili ilçesisi neredeyse bucağına yayılmış durumdalar.

Dilenmekten başka bir şey yapanını da görmedim.(zengin olup jipleriyle dolaşanları dışında)

Ne olacak bu insanların hali?

ne olacağını bilmiyorum ama ben çok üzülüyorum ne olursa olsun. düşünsenize, büyüdüğünüz oynadığınız okuduğunuz binalar, eviniz yerle bir olmuş. tanınmaz hale gelmiş. ailenizi kaybetmişsiniz belki. ve hala devam eden bir savaş var...

böyle bir durumda başka bir ülkenin kapılarını açması ilaç gibi gelmiştir sanıyorum. elbette yanlış şeyler oluyor, küçük kız çocuklarının satılması ya da fuhuş gibi. ama mesele suriyelilerde değil, bu tarz iğrenç şeylere itibar eden insanımızda. bilmiyorum, benim düşüncem bu yönde.
  • who cares wins  (16.09.14 22:46:08)
kaldılar. gitmezler artık. yakında vatandaşlık falan verilir. sonda arapça devlet bize bakmıyor derler.

  • baldur2  (16.09.14 22:54:33)
suriyelilerin bugün bi kısmıyla muhatap oldum,hepsi de tayyipten nefret ediyorlar,suriyeye silah gönderiyor,iç savaş çıkartıyor diye.bize bedava verilen bişey yok,çalışıp kazanıyoruz diyorlar,türkiyenin onlar için iyilik yaptığını düşünmüyorlar.diğer taraftan akp nin en çok oy aldığı semtlerde de halkta gittikçe artan bi tepki var suriyelilere karşı, son iki haftadır gözlemlediğim.önümüzdeki günlerde belki bi hareketlilik olabilir bu suriyeliler konusunda,hatta tayyipin eskisi kadar göz önünde olmadığı şu dönemde gidişat akp nin çöküşü şeklinde diyebilirim açıkçası.

  • essoist  (16.09.14 23:48:31)