ben calisayim o yesin diyen biraderin borc istemesi

ben issizken bir gun anneme boyle bir laf etmisti. bana cok koymustu. simdi devran dondu roller degisti. bu sefer ben calisiyorum o issiz. siktiri cektim dogal olarak. sizce kotu mu yaptim.?

ben olsam lafını hatırlatır ve parayı verirdim. bir daha da istememesini söylerdim.

  • emininsel  (16.09.14 21:59:50)
iyi yapmışsın şimdi o düşünsün

  • chef creative  (16.09.14 22:00:28)
İyi yapmışsın. Öyle laf edecek kişilikteyse acımanı, vicdanını hak etmiyor. Abi bide...

  • gupon  (16.09.14 22:03:11)
ben de aynını yapardım ama para da verirdim, "ne zaman lazım olursa gel derdim" çifte darbe.

  • g7mor  (16.09.14 22:07:45 ~ 22:09:13)
Ben olsam kıyamaz ve bir şey söylemeden verirdim. Sonra da ağzımı açmadığım için içim içimi yerdi.

  • boyalı kuş  (16.09.14 22:20:57)
((( o ) yapardım.

  • justinho26  (16.09.14 23:10:28)
Aile içinde böyle şeyler olmamalı. O bir hata yapmış, keşke siz de aynı şekilde davranmasaymışsınız.

  • angelus  (16.09.14 23:25:47)
doğru mu yaptın yanlış mı yaptın bir şey diyemem fakat ben senin yaptığını yapmazdım. parayı verirdim ve maziyi hatırlatmazdım.

bana göre kardeş anne babadan daha önce geliyor.
  • papillon7  (16.09.14 23:48:44)
bence yaptığın yanlış adamı eleştiriyorsun yaptığı şeyden ötürü sonra aynısını sen yapıyorsun üstelik adam kardeşin. para pul için gerek yok bence bu tarz hareketlere.

  • matematik koyu  (17.09.14 08:29:32)
kardes yaa. bence hic dogru yapmamissin. hatta ozur bile dilemelisin yaptigindan dolayi. keske "sen bana boyle demistin; ama al iste ben sana veriyorum parayi'' diyip lafini hatirlatarak verseydin. hem o cok daha utanirdi hem de sen daha erdemli bir is yapmis olurdun.

  • heygidim  (17.09.14 08:34:16)
Verseydin keske. Su an adami hakli cikarmis oldun. Issizken kardesten yiyen isi varken siktiri ceken biri olmussun

  • efrasiyab87  (17.09.14 12:49:52)
Yanlış hareket. Abin, kardeşin senin o.
Tamam kötü bir laf etmiş zamanında, bir yanlış yapmış ama senin bunu bu şekilde intikama dökmen hata.
Ben olsam "kusura bakma sen bana benim için böyle böyle demiştin o sebeple o da bende ukte kalmıştı, onun için böyle yaptım" der ve abim/kardeşimle olayımı rayına sokardım.
Not:Allah gecinden versin insanın annesi, babası hayatta olmadığı zaman kimi vardır? Abisi, ablası, kardeşi.
Yanlış bile olsalar varlar.
  • gece lampulu  (17.09.14 12:58:34)
Adam senin kardeşin. Hani arkadaş olsa sıradan biri olsa neyse de. Kardeşinin bu hatasını çevirip kendisine uygun bir dille monte edip onun da bu hatasını anlamasını sağlamak varken yanlış yapmışsın. Ama laftan sözden anlamayan birisi ise, ben doğrusunu yapsam da o anlamaz zaten diyorsan bilemem.

  • osurdum  (17.09.14 13:02:18)
kendi kardeşlerim için düşünüyorum, canımdan değerliler benim için. 3-5 lira için lafını bile etmem.

  • [silinmiş]  (17.09.14 13:43:00)
Keşke kardeşim olsaydı da borç vereydim :( iyi yapmamışsın.

  • old possum  (18.09.14 08:47:32)