filmekimi'nde hangi filmlere gitmeli

selam duyuru ahalisi,

gelin filmekimi için gidilecek filmlerin bir listesini hazırlayalım

tüm filmler:

Ayrı Dünyalar / Inbetween Worlds / Feo Aladag / Almanya
Seni Seviyorum Rio / Rio, I Love You / Vicente Amorim, Guillermo Arriaga, Stephan Elliott, Im Sang-soo, Nadine Labaki, Fernando Meirelles, Carlos Saldanha, Paolo Sorrentino, John Turturro, Andrucha Waddington / Brezilya-ABD
İnsanları Seyreden Güvercin / A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence / Roy Andersson / İsveç
Karda Bir Beyaz Kuş / White Bird in a Blizzard / Gregg Araki / ABD
Dönüş / The Turning / Tony Ayres, Robert Connolly, Claire McCarthy, Stephen Page, Simon Stone, Warwick Thornton, Mia Wasikowska, David Wenham / Avustralya
Saraybosna’nın Köprüleri / Bridges of Sarajevo / Aïda Begic, Leonardo Di Costanzo, Jean-Luc Godard, Kamen Kalev, Isild Le Besco, Sergei Loznitsa, Vicenzo Marra, Ursula Meier, Vladimir Perisic, Cristi Puiu, Marc Recha, Angela Schanelec, Teresa Villaverde / Fransa-Bosna Hersek-İsviçre-İtalya-Portekiz-Bulgaristan
Aşkın Halleri / The Disappearance of Eleanor Rigby: Them / Ned Benson / ABD
Çile / Kreuzweg / Stations of the Cross / Dietrich Brüggemann / Almanya
Kök / I Origins / Mike Cahill / ABD
İlk Güreşte Aşk / Love at First Fight / Thomas Cailley / Fransa
Havana’ya Dönüş / Return to Ithaca / Laurent Cantet / Fransa
Whiplash / Damien Chazelle / ABD
Palo Alto / Gia Coppola / ABD
Yıldız Haritası / Maps to the Stars / David Cronenberg / Fransa-Kanada-Almanya
İki Gün, Bir Gece / Two Days, One Night / Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne / Belçika-İtalya-Fransa
Mommy / Xavier Dolan / Kanada
Jersey Boys / Clint Eastwood / ABD
Björk: Biophilia Live / Nick Fenton, Peter Strickland / İngiltere
Pasolini / Abel Ferrara / Fransa-Belçika-İtalya
New York’a Hoş Geldiniz / Welcome to New York / Abel Ferrara /
Geronimo / Tony Gatlif / Fransa
Dile Veda / Goodbye to Language / Jean-Luc Godard / Fransa
Çılgın Aşk / Amour fou / Jessica Hausner / Avusturya-Luxemburg-Almanya
Arayış / The Search / Michel Hazanavicius / Fransa-Gürcistan
Soğuk Cennet / Snow in Paradise / Andrew Hulme / İngiltere
Dingin Sular / Still the Water / Naomi Kawase / Japonya-Fransa-İspanya
Bire Bir / One on One / Kim Ki-duk / Güney Kore
Bay Turner / Turner / Mike Leigh / İngiltere
Çocukluk / Boyhood / Richard Linklater / ABD
Özgürlük Dansı / Jimmy’s Hall / Ken Loach / İngiltere-İrlanda-Fransa
Buz, Kar ve İntikam / In Order of Disappearance/ Hans Petter Moland / Norveç
Beyaz Tanrı / White God / Kornél Mundruczo / Macaristan-Almanya-İsveç
Mısır Adası / Corn Island / George Ovashvili / Gürcistan-Almanya-Fransa
Turist / Force Majeur / Ruben Östlund / İsveç-Danimarka-Norveç
Issız Toprak / Young Ones / Jake Paltrow / ABD
Kirli Para / The Drop / Michael R. Roskam / ABD
Mucizeler / Le meraviglie / The Wonders / Alice Rohrwacher / İtalya-İsviçre-Almanya
Mezara Kadar / A Hard Day / Kim Seong-hun / Güney Kore
Timbuktu / Abderrahmane Sissako / Fransa-Moritanya
Miss Julie / Liv Ullmann / Norveç-İngiltere
İnsan Sermayesi / Human Capital / Paolo Virzì / İtalya-Fransa
Yuvaya Dönüş / Coming Home / Zhang Yimou / Çin
Leviathan / Andrey Zvyagintsev / Rusya

daha inceleyemedim ama yazdığın listeye şöyle bi baktığımda aşağıdakileri sıraladım.

Bridges of Sarajevo
Maps to the Stars
Two Days, One Night
Mommy
Pasolini
Geronimo
Goodbye to Language

Plaseler:
One on One
Jimmy’s Hall
Miss Julie

edit:
biraz daha bakınca şunları da ekledim. ama hepsine gidemem tabii :)

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence
White Bird in a Blizzard
Kreuzweg
I Origins
Amour fou
Timbuktu
Leviathan
  • tepedeki psychedelic adam  (16.09.14 20:32:42 ~ 17.09.14 00:53:13)
ben de listeyi henuz incelemedim, o yuzden tamami hakkinda fikrim yok. ama cannes zamani inceleyip merak ettiklerim bunlar:
leviathan
beyaz tanri
timbuktu
turner

insanlari seyreden guvercin'in de ismi ilgi cekici geldi simdi.

e: yonetmenlerinden oturu illa izleyeceklerimi haric tuttum.
  • John Finn  (16.09.14 22:22:43 ~ 22:24:01)
altyazı, ekşisinema ve sinema yazarları da yakında öneri listelerini hazırlarlar. şimdiden iyi seyirler.

ekleme: venedik'in ödüllü filmleri de geliyormuş.

eksisinema.com
  • kanter  (17.09.14 22:48:22 ~ 22:53:43)