SAP nedir

SAP iş dünyası için kurulan bir veritabanı sistemi midir? her işin bilgisayar üzerinden yapılması mıdır? mesela sipariş geliyor, üretim oluyor, teslimat oluyor, ödeme yapılıyor. bunların hepsi SAP'e mi giriliyor? kısaca bu mudur?

  • loveinaflipbook  (16.09.14 11:07:51)
evet. aynen dediğin gibi. lakin kimi küçük ve orta ölçekli firmalar için inanılmaz gereksizdir zira sağlıklı, doğru ve işler bir düzek kurulması için kullanılan modüllerin eksizsik doldurulması gerekir haliyle bu modüllerin muhatabı yoksa bir işe yaramaz. farz et ki işletme 7-8 departman var, bu departmanları ilgilendiren 20 modül var ve doldurulması gereken 20 modül daha var

  • seferyan  (16.09.14 11:40:30)
işletmeler siparişlerini, üretimlerini, teslimatlarını, gelen ödemelerini, yaptıkları ödemeleri, çalışanlarına ödedikleri maaşları ve daha bilimum operasyonlarını "ERP" veya kurumsal kaynak planlama denilen yazılımları kullanarak takip ederler.

Kimi işletme kendisine özel olarak yazdırır, kimi işletme de var olan yazılımları satın alır.

SAP bu yazılımların en meşhur (ve en pahalı) olanıdır. Alman menşeyli bir yazılımdır.
  • buttercup  (16.09.14 11:49:25)
mali belgeler, (defter,mizan vs) ve giden faturalar hariç tüm sap'ın amacı patrona ve üst yönetime gösterilecek bw ve bo raporlarıdır.

  • zvonimir  (16.09.14 12:38:32)