Alman Otobanlari

Bi M3 kiraliyip, hiz katracini kastirsak yabanci diye hapse atarlar mi?

Var midir bu otobanlarin belli basli kurallari?

yok hukumet konaginda agirlayip madalya takarlar.

  • mayeskuel  (15.09.14 23:36:45)
Hız sınırı yok.

  • angelus  (15.09.14 23:38:16)
şansölye ilan ediyorlar.

  • oğlum çok zor lan  (15.09.14 23:39:21)
hız sınırı kısıtlanmayan yerlerde yok ama benim gördüğüm çoğu yerde kısıtlanıyor. öyle 300'e çıkayım, basayım gideyim yok. şehre yakın yerlerde 100'e falan düşüyor.

  • fayfim  (15.09.14 23:40:33)
hiz siniri olan yerler var, tabelayla belirtiliyor. bi de 130 km/h tavsiye edilen hiz siniri. daha hizli gidip kaza yaptiginda asiri hizdan dolayi suclu duruma düsme ihtimalin de var.

  • ben de  (15.09.14 23:44:15)
bu tabelayi gördügün yerde basabilirsin upload.wikimedia.org sadece almanyaya özel bi tabela. ama trafigi tehlikeye sokarsan, sinyal vermezsen, yakin takip edersen ceza yersin acimazlar.

  • emrahday  (16.09.14 00:11:01 ~ 00:11:44)
paris - frankfurt arası sürdüm. milan - münih arası sürdüm. bu arada da kara orman civaırı yolculuk falan yapıyorum. hiç hız sınırı olmayan yere ben rastlayamadım. yoksa dahi basılacak kadar ne yol gördüm ne sakinlik... hep kalabalık, hep 2 şerit...

valla ben türkiye'de daha kolay basıyorum. biraz efsane bence bu hız sınırı yok olayı.
  • siradisi00  (16.09.14 00:12:42)
burada da yollar www.autobahnatlas-online.de ve hiz limitleri www.autobahnatlas-online.de

  • emrahday  (16.09.14 00:18:05)
Hız sınırı olmayan yerlerde basarsan bir şey olmaz yabancısın diye. Ama trafiği tehlikeye atacak hareketler yaparsan affetmezler. Alman da olsan öperler. Kırmızı halkalı yuvarlak tabelalar hız sınırı işte. Orada 120 yazıyorsa sınır 120. "Otobanda hız sınırı yokmuş yauwueue" diye gaza gelme.

  • burfak  (16.09.14 07:58:00)
Haritaya gore nerdeyse tum yollarda hiz siniri yok

  • kosun lan mevzu var  (16.09.14 08:12:15)
paris - frankfurt arası 180 basmıştık ama hız sınırı var mıydı yok muydu hiç dikkat etmedim, ceza da gelmedi sonradan. ama yolları kaymak gibi abi, @siradisi00 sen emin misin paris-frankfurt arasında gittiğinden. tabi biz gece sürdük, onun etkisi de olur ama öyle 2 şerit falan değildi yani bildiğin otoban işte.

  • fuckerlove  (16.09.14 08:54:12)