Uzun süreliğine şehir değiştirmeden önce garip/kötü hissediyor musunuz?

Mesela üniversite okurken, yaz tatilinde uzun süreyi memlekette geçirmek üzere okunan şehirden ayrılacakken ya da memlekette 2-3 ay geçirip okunan yere gidecekken. Yolculuktan önceki 2 gün özellikle çok garip oluyorum ben. Çok dalgın oluyorum, bazen gergin oluyorum. Sizde de oluyor mu? Geçirmek için ne yapıyorsunuz?

aynısı oluyor hocam, o zamanlarda içime bi öküz oturuyor. yapacak bişey yok diyip alışmaya bakıyorum. gittiğim yerde de 3-5 güne alışıyorum iyice.

  • MtKrt  (15.09.14 22:08:51)
aha aynen valla. okuduğum yerden ailemin yanına giderken çok kötü oldum resmen tarif edilemez sanki böyle bir bilinmeze gidiyormuşum gibi sonra iki ay orada kaldıktan sonra da daha hafif olarak aynısı oldu. oluyor yani yapacak bir şey yok.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.09.14 22:10:30)
Kesinlikle. Uzunu geçtim, 1 haftadan fazla kaldığım her yer evim oluveriyor, ayrılırken duygulanıyorum. Zaten 2-3 ay olunca, iyiden iyiye "Bu gece sooon, biraz sonraaa" diye şarkılar söyleyesim geliyor. Geçirmiyorum, o melankoliyi yaşaması da zevkli.

  • aychovsky  (15.09.14 22:13:00)
neden değiştirmek istediğine bağlı biraz da.
ben mesela şu an şehir değiştirmek için deli gibi heyecanla bekliyorum, hiç de gergin değilim .
tek gerginliğim ev, eşya stresi vs yoksa şehirden dolayı değil.
  • neferkitty  (15.09.14 22:15:14)
Memleketten okula gidecekken sabırsızlanıyorum mesela, gitmeyi çok istiyorum hep ama yine de bu boşluk duygusu mu desem ne desem bilemedim, o garip his oluyor engelleyemiyorum. Dediğiniz gibi birkaç gün içinde geçiyor ama çok dalgın oluyorum geçene kadar da. Neyse bekleyeceğiz napalım

  • turakin  (15.09.14 22:18:02)
yarın erasmusla varşovaya gidiyorum 1 seneliğine ve şuan bu ruh halindeyim.

  • gliderpilot  (15.09.14 23:00:34)